FARUK ÖZLÜ, ANLAT ANLAT HEYECANLI OLUYOR!

FARUK ÖZLÜ, ANLAT ANLAT HEYECANLI OLUYOR!
14.11.2021 - 20:37
Güncelleme 15.11.2021 - 00:02
Özel Haber
1662

Ufukta seçim gözüktü, Mehmet Keleş Akçakoca’da sahaya indi filan ama bunların hiç biri eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı şimdinin Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün siyasetin kalite çıtasını çok aşağılara düşürmesi için yeterli sebep değildir.

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in Okan Yanmaz ile dört dörtlük uyum içerisinde gösteren fotoğraf belli ki bir panik havası estirmiş ve eski mevzulardan olan yat limanı projesini ısıtmaya başlamış.

Ancak bu ısıtma içerisinde çok fazla tezatı ve yanlış bilgileri içeriyor.

1)Bir eski bakandan hukuki bir bakış açısı beklemek herkesin hakkı. Oysa Faruk özlü açıklamasında böyle bir bakışı yansıtmıyor. Neymiş Akçakocalı balıkçılar yeni balıkçı barınağına taşınacakmış.

Eğer biraz hukuka değer verilmiş olsaydı, balıkçılar için böyle bir mecburiyet olmadığını bilirdi. Başka illerde birden fazla balıkçı barınağı varken hiçbir şekilde taşınma mecburiyeti olmadığını hatırlatmak isterim. Eğer “Balıkçı Barınağı Yönetmeliğini” okumuş olsaydı bunu öğrenmiş olurdu.

Belki de okumuş olduğu halde okumamış gibi yapıyor olabilir.

Eğer Faruk Özlü Akçakoca Balıkçı Barınağı için özel kanun çıkarttırmayı düşünüyorsa bunu kamuoyu ile paylaşmalıdır. (Özel bir kanun çıkarttırmaya gücünün yetip yetmeyeceği ayrı bir mevzu.)

2)Bu tekrar ısıtılan  proje Faruk Özlü’nün Milletvekili seçildiği zaman hayata geçirilmek üzereydi, eski milletvekillerimizden Osman Çakır’ın gayretleriyle proje ihalesi bile yapılmıştı.  Sonra birden bire belediye başkanı Cüneyt Yemenici’nin yoğun Ankara ziyaretleri başladı ve bu ziyaretler neticesinde proje iptal ediliverdi.

Bu iptal edilme süreci içerisinde Cüneyt Yemenici Faruk Özlü ile hiç mi istişare etmedi ya da iptal görüşmeleri sırasında Cüneyt Yemenici’ye hiç mi yardımcı olmadı?

Yardımcı olmadığına kamuoyunun inanmasını bekliyor olamaz!

3)Diğer taraftan bu açıklamanın siyasette ön almaya çalışan eski belediye başkanı Cüneyt Yemenici’ye karşı bir açıklama olarak duruyor.

Cüneyt Yemenici’nin iptal ettirmek için çok uğraştığı bu projeyi tekrar ısıtmak Cüneyt Yemenici’yi Mehmet Keleş ile aynı takımda görmenin bir neticesi olarak da değerlendirilebilir, eğer öyle olmasa bile bu açıklama neticesinde Cüneyt Yemenici ve Mehmet Keleş aynı takımın oyuncusu haline gelebilirler.

4)Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının son günlerinde Faruk Özlü Akçakoca OSB’si için çıkarılmış 5 milyonluk ödeneği onaylamamış ama Gümüşova için çıkarılan ödeneği onaylamıştı.

2019 yılında OSB için Ankara Bölge İdare Mahkemesinin İstinaf Mahkemesi olarak yaptırdığı keşif sırasında ATSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant yeni yapılacak balıkçı barınağının OSB’nin liman bölgesi olduğunu keşfin başkanlığını yapan hâkime hanıma açıklamıştı.

Bu iki bilgiden sonra Faruk Özlü’ye muhakkak şu iki sorulacaktır:

-OSB  projesine destek vermekten vaz mı geçtiniz?

-Balıkçı barınağı kisvesinde bin bir zorlukla hayata geçirmeye çalıştığımız OSB limanı projesine takoz mu koyacaksınız?

5)Hadi bu tezatların hepsini bir kılıf uyduruldu diyelim, yat limanı projesi gerçekten yapılacaksa yeni balıkçı barınağı projesinin niçin ihale kapsamına alınmadığının açıklanması gerekir. Hem yat projesini hayata geçireceğiz ve balıkçılar yeni balıkçı barınağına taşınacak diyecek hem de yeni balıkçı barınağı projesi ihale kapsamına alınmayacak.

Olacak iş mi bu?

Eşyanın tabiatına aykırı değil mi bu açıklama?

Bu açıklama ile Faruk Özlü hakkında oluşan eski bakan saygınlığını içeren imaj yer ile yeksan olmuş ve sıradan bir taşra siyasetçisine dönüşme yolunda mesafe kat etmiştir.

Faruk Özlü bilmeli ki;  eğer bu açıklama kendisinin değil de yakın çevresinden gelen bir tavsiyeyse,  bu tavsiyeyi verenler onun altını oymakla iştigal eden kişilerdir.

2019 yılında 7,2 kg fındık ile 50 kg üre alınabiliyorken şimdilerde ise 50kg fındık il 50 kg üre alınabiliyor. Akçakoca halkını en çok ilgilendiren mevzular bu ve bunun gibi hayat pahalılığı.

Hayat pahalılığı almış gitmiş, geçim derdi bacayı sarmışken, gerçekleşme ihtimali olmayan bir projesi ısıtmaya kalkmanın tek bir açıklaması olabilir:

Çaresizlik.

Geçtiğimiz günlerde vefat eden değerli sanatçımız Ferhan Şensoy’un bir parodisinde dillere pelesenk olan ciddiye almamak ile alakalı bir sözü vardı,  Faruk Özlü’nün açıklamasını okuyunca hemen o söz aklıma gelmişti:

“Anlat, anlat heyecanlı oluyor!”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız