AKÇAKOCA- DÜZCE – EREĞLİ VE KARASU YOLCU TAŞIMA ÜCRETLERİ  YENİDEN BELİRLENDİ

Düzce, Akçakoca ,Karasu ve Ereğli hatlarında yolcu taşımacılığında son günlerde akaryakıta gelen yüksek zamlar nedeniyle fiyat ayarlaması yapıldı. Yeni zamlı tarifeye göre, Akçakoca- Düzce ve Akçakoca çevre ilçeler için yolcu taşıma bedeli 18 liraya yükseldi...

AKÇAKOCA- DÜZCE – EREĞLİ VE KARASU YOLCU TAŞIMA ÜCRETLERİ  YENİDEN BELİRLENDİ
22.10.2021 - 08:23
Haber Merkezi
2367
2

Düzce, Akçakoca ,Karasu ve Ereğli hatlarında yolcu taşımacılığında son günlerde akaryakıta gelen yüksek zamlar nedeniyle fiyat ayarlaması yapıldı. Yapılan son zamlarla birlikte bütün hatlarda taşıma bedeli 18 lira oldu.Yeni düzenlemede Başkan Yanmaz’ın  ricasını dikkate alan taşımacılar öğrencilere indirimli tarife uygulayacak.

Düzce, Akçakoca ,Karasu ve Ereğli hatlarında yolcu taşımacılığında son günlerde akaryakıta gelen yüksek zamlar nedeniyle fiyat ayarlaması yapıldı. Yeni zamlı tarifeye göre, Akçakoca- Düzce ve Akçakoca çevre ilçeler için yolcu taşıma bedeli 18 liraya yükseldi.

Sürekli yolcu olarak nitelendirilen abonmanların bilet ücretleri 15 lira olarak belirlenirken, bu hatlarda seyahat eden öğrenciler için zam yapılmadı ve öğrenciler eski tarife olan 13 liraya yolculuk yapacak.

BAŞKAN YANMAZ’IN RİCASI DİKKATE ALINDI

Yeni tarifeyle ilgili açıklamayı yapan Akçakoca Yazıhaneler Birliği Kooperatif Başkanı Barış Öztürk, çevre ilçelerden benzer taşıma hizmeti veren yazıhanelerin fiyatları 20 TL’ye çıkartmasına rağmen Akçakocalı yazıhaneciler  olarak 18 lirada sınırlandırdıklarını söyledi.  Öztürk, öğrencilerin biletlerine ise zam yapmadıklarını kaydetti. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın bu yöndeki taleplerini dikkate aldıklarını belirten Öztürk, öğrencilerin maliyetlerini artırmamak adına 13 lira olan taşıma bedeline dokunmadıklarını ve yılbaşına kadar zam yapmayacaklarını ifade etti.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Ömer
  Ömer
  23.10.2021 11:28

  Ohhhhh bence yetmez, daha da yüksek olmalı. Son model ve hijyenik taşıtlara bu ücret az kalıyor.

 • Kerim Aşık
  Kerim Aşık
  22.10.2021 09:38

  Geri kalmış ülkelerin en büyük ve zor işi ulaşım ve taşımacılıktaki pahalılık ve israftır.Karayolu taşımacılığından vazgeçip yada asgari düzeye indirmezsek ülkenin ve milletin sırtındaki ulaşım yol bakımı araç bakımı ve maliyeti gibi sorunlar asla bitmez.Demiryolu ve deniz yolu taşımacılığı mutlaka birinci öncelik olmalı.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız