NURHAN KARTAL’DAN OKAN YANMAZ’A BÜYÜK HAKSIZLIK

NURHAN KARTAL’DAN OKAN YANMAZ’A BÜYÜK HAKSIZLIK
4.10.2021 - 10:56
Özel Haber
1400

Düzce Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün uygulamalarına ve kararlarına akıl erdirmek imkânsız.

88,5 dönümlük bir alana kurulan OSB için ÇED raporu gerekli değildir kararı müdürlüğün incelemeleri neticesinde veriliyor.

Ha keza tehlikeli ve tehlikesiz atık işleyebilecek tesis içinde aynı yöntem takip ediliyor.

Tamam, karar valilik kararı olarak veriliyor ama incelemeler ve değerlendirmeler çevre ve şehircilik müdürlüğünce yapılıyor.

Tehlikeli atık işleyebilecek bir tesise ÇED raporu gerekli değildir kararı verebilen Nurhan Kartal’ın müdürlüğündeki Düzce ve Şehircilik Müdürlüğü Akçakoca Atıksu Tesisi İnşaatı ve Akevler Atıksu  Arıtma Tesisi Rehabitasyonu için ÇED  raporu gerekli kararını alıyor.

Nurhan Kartal’ın başında bulunduğu Düzce ve Çevre Müdürlüğünce yapılan bir ayrımcılık bu.

Tehlikeli atık tesis için ÇED raporu gerekli değildir kararı alınabilirken Atıksu Arıtma tesisi için ÇED raporu gerekli  kararına “ayrımcılık” demek kadar tabii bir şey olamaz.

Aslında Nurhan Kartal ve Okan Yanmaz’ın çok benzer özellikleri var, Okan Yanmaz’da aynı Nurhan Kartal’ın yaptığı gibi duyuruları halkın görmemesi için elinden geleni yapıyor.

Mesela yazımıza esas teşkil eden arıtma tesisi için halkın bilgilendirme toplantısı belediye sitesinde duyurulmadı mahalli gazetelerde haber yapılmadı.

Haber yapılması ancak toplantıdan sonra gerçekleşti.

Ne kadar az kişi toplantıya katılırsa o kadar iyi anlayışı var Okan Yanmaz’ın, Nurhan Kartal’ın anlayışı ile çok büyük benzerlik taşıyan bir anlayış bu.

Anlayışlar bir olunca da, Okan Yanmaz’a yapılan bu büyük(!) haksızlığı anlamak çok daha zor oluyor tabii ki.

İşin traji-komik yanı da tehlikeli atık işleyen tesisin rehabilitasyon çalışması yapılacak olan Akevler sitesinin hemen dibinde olması.

Tehlikeli atık işleyecek tesise ÇED raporu gerekli değildir kararı çıkarken atıksu arıtma tesisine ÇED raporu gerekli kararının verilmesini ancak Okan Yanmaz’a haksızlık olarak yorumlamak gerekir.

En iyisi Nurhan Kartal’ın müdürlüğündeki Düzce Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün Akçakoca’daki tüm işlerde ÇED raporu gerek değildir kararı vererek Okan Yanmaz'ın başına gelen başta olmak üzere tüm ayrımcılıklara son vermesidir.

Tehlikeli atık işleyebilecek bir tesise ÇED raporu gerekli değildir kararı verilerek Düzce ilinde ve dolayısı ile Akçakoca’da ÇED raporlarının değersizleştirilmesi ile bu yola girildiğinden böyle bir uygulamayı da kimse yadırgamayacaktır.

Ergun AŞÇI


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız