AKÇAKOCA HALKINA ÇAĞRI! ERDEMİR’İN ÇÖPLÜĞÜ OLMA!

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın sahillerimizi zehirliyor diye Ereğli’den kovduğu firma Akçakoca sapak bölgesin açma girişime karşı Akçakocalı çevreciler Cuma günü basın açıklaması yapma kararı aldı.

AKÇAKOCA HALKINA ÇAĞRI! ERDEMİR’İN ÇÖPLÜĞÜ OLMA!
23.09.2021 - 11:10
Güncelleme 24.09.2021 - 02:02
Özel Haber
2903
1

Konuya duyarlı Akçakoca halkına çağrıda bulunan çevreciler, Cuma günü saat 18,00’de basın açıklaması yaparak kurulmak istenen zehirli cüruf tesisine izin verilmemesini istediler.

Yapılan yazılı basın açıklamasında;

" Ereğli Demir Çelik Fabrikasının, tehlikeli ve tehlikesiz denilen atıklarının, Alaplı dan sonra, Akçakoca da işleme girişimine, dur demeliyiz. Kalabalık bir katılımla,24 Eylül Cuma günü,saat:18.00 de, Çınar Boru Fabrikasının yanında bir basın açıklaması yapacağız.

  Dönüşü olmayan bir noktaya gelmeden, harekete geçme zamanı.

  Bir aya yakın bir süredir, konu ile ilgili ekolojistler ve Çevre Platformları ile görüştük, durum gerçekten çok ciddi. Yerelde ATSO Başkanı, AKP İlçe Başkanı ve Belediye Başkanı ile görüşmem de, olabilecekleri aktardığımda, ''böyle bir şeyi biz de kabul etmeyiz, izin vermeyiz” , yanıtını aldım.

  Kâr, rant, para hırsı uğruna doğa, bu denli tahrip edilmemeli, artık Ekolojist politikalar üretilerek harekete geçilmeli, İklim krizi ve felaketlerinin artarak yaşandığı son yıllarda gündemimiz, geleceğe dönük, Avrupa Yeşil Mutabakatının 2050 hedeflerini yakalayacak düzeye gelmek, olmalı.

Not: Aracı olmayanlar, en geç ,17.30 da, Kaymakamlık karşısından, araçlarla alınarak, basın açıklaması olan alana götürülecektir. "denildi.

    Yeşil Yaşam İnisiyatifi sözcüsü,

     Haytap Düzce İl Tem.

     Neşe Perihan Kulak

Katılımcı tüm STK lar adına.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Özkan
    Özkan
    23.09.2021 17:18

    Yapılacak çok basit MHP li belediye başkanı ruhsat vermeyerek olay basitçe biter .

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız