Palamut göründü, balıkçının yüzü güldü

Balık sezonunun açılışıyla birlikte günlerdir beklenen palamut, Karadeniz sahillerinde göründü

Palamut göründü, balıkçının yüzü güldü
13.09.2021 - 07:52
Haber Merkezi
3833
1

Balık sezonunun açılışıyla birlikte günlerdir beklenen palamut, Karadeniz sahillerinde göründü

Balık ev sezonunun 1 Eylül’de açılmasından bu yana geçen süreçte, bölgemizin önemli balıkçılık merkezlerinden Kefken, Karasu ve Akçakoca açıklarında ağlara yalnızca tekir, mezgit ve bir miktar istavrit takılmıştı. Eylül ayının başından beri bol miktarda çıkması beklenen palamudun günlerdir ortalıkta olmaması hem balıkçıları hem de balık severleri hayal kırıklığına uğratmıştı.

Karadeniz’de balıkçılar, sert esen poyraz nedeniyle yaklaşık 4 gün denize açılmayarak tekneleri ile kıyıda kaldılar. Dün akşam fırtınanın bitmesi ve denizin sakinleşmesinin ardından deniz suyundaki soğumayla denize açılan balıkçılar, palamut ile kavuştu.

Kefken, Karasu ve Akçakoca açıklarında  havanın sakinleşmesiyle birlikte ağlarına palamut takılan balıkçılar kıyıya ilk kez mutlu döndü.

Kefken’de yaklaşık 300 çift palamut tutan balıkçıların, ilerleyen zamanlarda daha da artabileceği umudu nedeniyle yüzleri güldü.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • vatandaş
    vatandaş
    13.09.2021 10:33

    Vatandaşın yüzü ne zaman gülecek

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız