FİDAN DİKTİLER İSİMLERİNİ VERDİLER

Çocuk İşçiliği ile mücadele Ulusal Programı Eylem planı çerçevesinde Akçakoca'ya fındık toplamaya gelen ailelerin çocukları eğitime alındı. .

FİDAN DİKTİLER İSİMLERİNİ VERDİLER
30.08.2021 - 09:31
Güncelleme 30.08.2021 - 13:50
Haber Merkezi
1003

Düzce’de devam eden fındık sezonu için Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden Akçakoca'ya  gelerek fındık toplayan ailelerin çocuklarına eğitim verildi.

Çocuk İşçiliği ile Mücadele Ulusal Programı Eylem Planı kapsamında Akçakoca İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri’nce çocuklara yönelik program düzenlendi. Aileleri fındık bahçelerinde fındık toplarken, çocuklar ise ilgili kurumlar tarafından eğitime alındı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın faaliyetleri hakkında çocuklara bilgiler verilirken, Beyören İlkokulu’nda çeşitli eğitici videolar izletildi. Çocuklarla daha sonra düzenlenen etkinlikte ise fidan dikimi yapıldı. Her çocuğa bir fidan dikimi yapılırken, fidanlara ise çocukların isimleri verildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız