MUSTAFA CAN AKÇAKOCA KAYMAKAMI OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 624 mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2. ve 3. maddeleri gereğince yapıldı.

MUSTAFA CAN AKÇAKOCA KAYMAKAMI OLDU
20.08.2021 - 10:01
Güncelleme 20.08.2021 - 22:10
Özel Haber
3939
2

Yasin Öztürk’ten boşalan Akçakoca Kaymakamlığına Biga Kaymakamı Mustafa Can atandı.

Kimdir?

01.05.1979 tarihinde İzmit'te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kocaeli-Karamürsel'de tamamladı. 2002 yılında Muğla Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Van kaymakam adayı olarak göreve başladı. Ankara-Evren ve Konya-Çeltik ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. İngiltere'nin Sheffield Üniversitesinde 9 ay süreyle eğitim aldı.

2007-2009 yıllarında Burdur-Altınyayla Kaymakamlığı, 2009-2011 yıllarında Siirt-Şirvan Kaymakamlığı, 2011-2015 yıllarında Diyarbakır Vali Yardımcılığı yaptı. 2014 yılında İngiltere'nin Keele Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde master eğitimini tamamladı.2015-2017 tarihlerinde ise Aksaray Ortaköy Kaymakamlığı görevinde bulundu.

20/08/2017 tarihli müşterek kararname ile Biga Kaymakamlığı görevine atanmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile, Akçakoca, Gümüşova ve Çilimli Kaymakamları başka ilçelere atandı. Yaklaşık 5 yıldır Akçakoca'da Kaymakamlık yapan ve başarılı çalışmaları ile göz dolduran Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk Hatay'ın Reyhanlı İlçesine Kaymakam olarak atandı.

****

3 KAYMAKANIN YERİ DEĞİŞTİ

Kararname ile Düzce'de de bazı kaymakamların görev yeri değişti, Kaymakamlıklara ve Vali Yardımcılıklarına yeni atamalar yapıldı.

2016 yılından bu yana Akçakoca Kaymakamı olarak görev yapan Yasin Öztürk  Hatay Reyhanlı Kaymakamlığına atandı. Uzun süredir görev yaptığı Akçakoca'da başarılı çalışmalara imza atan, Kurumlar, siyasiler ve halka birlikte uyumlu çalışmalar gerçekleştiren Yasin Öztürk Akçakocalıların da sevgi ve saygısını kazanmıştı.

Atamalar kapsamında, Akçakoca Kaymakamlığına Çanakkale Biga kaymakamı Mustafa Can getirildi.

Ayrıca Çilimli Kaymakamı Onur Şan Elazığ Arıcak Kaymakamlığına,

Gümüşova Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu Sivas Valiliği Hukuk Müşavirliğine atanırken, Gümüşova Kaymakamlığına Tunceli Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya getirildi.

Karabük Valiliği Kaymakam Adayı Talha Altuntaş Yığılca Kaymakamlığına,

Kahramanmaraş Türkoğlu Kaymakamı Gürbüz Saltaş Düzce Vali Yardımcılığına

Düzce Valiliği Kaymakam Adayı Abdullah Kurt Manisa Ahmetli Kaymakamlığına,

 Düzce Valiliği Kaymakam Adayı Sinan Korkmaz Gaziantep Nurdağı Kaymakamlığına atandı.

 

 

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Kerim Aşık
  Kerim Aşık
  20.08.2021 21:41

  Allah kolaylıklar versin inşallah ülkeye ve millete hizmet edebilmenin onuru ile onurlansılar.

 • VATANDAŞ
  VATANDAŞ
  20.08.2021 11:50

  Umarız gelen KAYMAKAM halkın sesi olur.Akçakocada yapılan yanlışlara dur der.Siyasilere alet olmaz.Vatandaşın can güvenliği için yapılan uygulamalara dur der.İstila edilen peşkeş çekilen kaldırım işgallerine son verdirir.Kıyı kanununu uygular.Yanlış yapılanlar için gereğini yapar.Açılıştan AÇILIŞA KOŞAN BİRİ OLMAZ.Sahillerimizin temizliği için gereğini yaptırır.Kumsalımızı halkın gerektiği gibi kullanımına açar.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız