270 BİN ARAÇ GİRİŞİ OLAN AKÇAKOCA’DA PUSULA KATAMARAN KAÇ BİLET SATABİLDİ?

Mesele çok turist geldiği övünmesi içinse Karasu Belediyesi Akçakoca’ya 270.000 araç girişi yapılmışken Karasu’da 1.000.000 araç girişi olmuştur övünmesi yapılırsa bunun altından kalkıla bilenecek midir?

270 BİN ARAÇ GİRİŞİ OLAN AKÇAKOCA’DA PUSULA KATAMARAN KAÇ BİLET SATABİLDİ?
29.07.2021 - 10:48
Güncelleme 30.07.2021 - 07:36
Özel Haber
3371
2

“Batı Karadeniz’in en önemli kıyı kentlerinden birisi olan Akçakoca’dan 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca yaklaşık 270 bin aracın geçiş yaptığı belirtildi.”

Akçakoca Belediyesinin facebook sayfasında böyle bir bilgi/haber paylaşılmış.

Bu paylaşışımın amacı ne olabilir?

Akçakoca’ya çok turist geldi övünmesi için olabilir mi?

Bu övünmenin geçerli olabilmesi için daha önceki bayram tatillerindeki araç girişleri ile kıyaslamak daha doğru değil midir?

Önümüzdeki bayramlarda araç girişi mesela 200.000’lere düştüğünde bu bilgi paylaşılacak mıdır?

Mesele çok turist geldiği övünmesi içinse Karasu Belediyesi Akçakoca’ya 270.000 araç girişi yapılmışken Karasu’da 1.000.000 araç girişi olmuştur övünmesi yapılırsa bunun altından kalkıla bilenecek midir?

Galiba bu paylaşım böyle bir övünme değil bir mazeret.

Bu kadar kişinin/turistin gelmesini beklemiyorduk belediye hizmetlerindeki aksaklıklar bu sebepten olmuştur mazereti.

Gerçi belediye bünyesindeki çalışan sayısının her geçen gün artarken bu mazeretleri kim kadar kabul edebilir bilemiyorum.

500’ün üzerinde çalışanı olan belediye mazeret üretme peşinde ise hizmet planlamasının eksik ve yetersiz olduğu da çok açıktır.

Umarız ki önümüzdeki günlerde bu paylaşımın bu övünme için mi yoksa mazeret aramak için mi yapıldığı açıklığa kavuşur.

Bu sırada Akçakoca turizminin amiral gemisi olarak lanse edilen Pusula Katamaran’ın kaç kişiyi ağırladığı da açıklanırsa çok iyi olur.

Araç girişi bir ölçü ise Pusula Katamaran’ın bayram tatili sırasında taşıdığı yolcu sayısı en az 20 misli filan olmalıdır.

Amiral gemisi sıfatını takmak kolaydır da, bunu ispatlayabilecek açıklamalar yapabilmek belli ki çok zor.

Bayram da 20 misli fazla bilet kesilmiş olsa gözümüze muhakkak sokulurdu.

Benim tahminim 5 misli bile değildir, bayramda Pusula Katamaran ile taşınan yolcu/turist sayısı.

Öyle çok uzun uzadıya hesaplama gerekmez, 1 Temmuz’dan bu yana Pusula Katamaran’ın denize çıkabildiği gün sayısını ve kesilen bilet sayısını açıklamak/açıklayabilmek yeterlidir.

Açıklanır mı?


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Hacıyusuflar Mahalle sakini
  Hacıyusuflar Mahalle sakini
  29.07.2021 16:45

  EDS kamera hesabıdır, 270 bin araçtan, 80 bin araca ceza kesilse araç başına %30 ceza tutarı Belediyeye aktarılır, Hız Limitini %10’dan %30 Kadar Aşma 314 TL , %50’ye Kadar Aşma 652 TL %50 den Fazla Aşma 1004.25 TL, Emniyet Kemeri Takmama Cezası 144 TL. Cep Telefonu İle Konuşma Cezası 314 TL Dirift Atma Cezası 6700 TL Katamaran'dan daha karlı. Mahallede Sarımsakçı, Patatesçi, Overlokçu, Hurdacı hoparlörleri bağırırken zabıta nerede? Belediye her gün 5 kere işkence eder gibi ne ilanı yapar

 • Akcakocali
  Akcakocali
  29.07.2021 13:53

  Ben söyliyeyim,turkiyenin en kötü belediye başkanına sahibiz,pardon başkan dedim hanım başkan diyecektim,başkanın kendinden çok hanımı on planda sanırım okan değil eşi başkan seçildi de halk bilmiyor,ammma bu millete haktır,adalettir,gerektir,parayla oy satarsa olacağı budur vesselam...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız