VEKİL YILMAZ VE ESMAHANIM MUHTARI DSİ'NİN KAPISINI ÇALDI

2019 yılında yaşanan sel felaketi sonrası yaralarını sarmaya çalışan Akçakoca'nın Esmahanım ve Uğurlu köylerinde DSİ tarafından çalışmalar yapılacak. MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Esmahanım Köyü Muhtarı ile birlikte DSİ. 5. Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

VEKİL YILMAZ VE ESMAHANIM MUHTARI DSİ'NİN KAPISINI ÇALDI
20.01.2022 - 08:09
Haber Merkezi
785
1

2019 yılında Düzce'de etkili olan şiddetli yağışlar sel felaketine yol açmış, felaketten en çok Akçakoca'ya bağlı başta Esmahanım, Uğurlu, Yenice,  Dilever ve Küpler  köyleri olmak üzere tüm çevre köyler etkilenmişti. Selin yaralarını saramayan Akçakoca köyleri, yapı ve ikamete yasaklı bölge ilan edilerek bir şok daha yaşarken, Cumhurbaşkanlığının Afete Maruz Bölge kararı doğrultusunda DSİ'nin hazrladığı ve dere yataklarından her iki yöne 100 metreyi bulan bölgelerin terki ve buradaki taşınmazların yıkılmasını öngören 11.07.2021 tarihli jeolojik etüd raporu doğrultusunda , köylere gönderilen tebligat büyük endişe ve huzursuzluk yaratmıştı. Tebligatların gönderimesinden bir süre sonra Vali Cevdet Atay , köylerdeki mağduriyetin giderilmesi için DSİ Bölge Müdürlüğü ile revizyon sürecine girileceğini bildirmişti.

Gelişmelerin ardından hem çeşitli platformlarda sel mağduru köylerin sorunlarını dile getiren hem de köylülerle bir araya gelen MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Esmahanım Köyü Muhtarı Taşkın Ersoy ile birlikte DSİ 5.Bölge Müdürü Murat Alp’i  makamında ziyaret etti. Ziyarette,  Esmahanım ve Uğurlu köylerinde meydana gelen  sel felaketi sonrasında yaşanan tahribatlarla alakalı olarak DSİ tarafından yapılacak çalışmalarla ilgili görüşme gerçekleştirildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • sedat
    sedat
    20.01.2022 12:45

    AK PARTİLİYİM AMA BİZİM MİLLETVEKİLLERİ ŞİNANAY ... sn YILMAZ , AKÇAKOCA İÇİN .. DÜZCE İÇİN ÇALIŞIYOR ... TEBRİK EDİYORUM

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız