Fındık fareleri yakalandı

Nazımbey köyünden 2,5 ton fındık çalan hırsızlar, Jandarmanın yaptığı başarılı operasyon sonrası kullandıkları çalıntı araçla birlikte kıskıvrak yakalandı. Çalınan fındıklar sahibine iade edildi.

Fındık fareleri yakalandı
26.03.2015 - 18:44
4309


Nazımbey köyünden 2,5 ton fındık çalan hırsızlar, Jandarmanın yaptığı başarılı operasyon sonrası kullandıkları çalıntı araçla birlikte kıskıvrak yakalandı. Çalınan fındıklar sahibine iade edildi.

 

Geçtiğimiz günlerde Akçakoca’nın Nazımbey köyünde da piyasa değeri 40 bin TL olan 2,5 ton fındık çalan zanlılar yakalandı. Yakalanan 3 zanlı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.Diğer 2 zanlının aranmasına devam ediyor.

 

İşe lastik izleriyle başladılar

 

Fındık sahibinin ihbarı üzerinde olay yerinde inceleme yapan jandarma şüpheli araca ait olduğu değerlendirilen lastik izleri ile yine şüpheli şahıslara ait olabilecek üç farklı ayakkabı izi tespit etti. Ayrıca Kırmızı renkli bir kamyonete ait olduğu değerlendirilen ilave kasa bölmesi buldu.

 

 

Kamyoneti Melenağzı’ndan çalmışlar

 

Olay yerinden elde edilen deliller üzerine Jandarma ekipleri, aracın Sakarya’nın Karasu ilçesi olduğunu tespit etti. Karasu ilçesine görevlendirilen Jandarma ekipleri, kasa bölmesi ile kasası uyum gösteren şüpheli bir aracı ilçeye 8 km mesafede terk edilmiş halde buldu. Aracın yapılan sorgulamasında Melenagzı Köyünden bir şahsa ait olduğu ve muhtemelen hırsızlık olayında kullanılmak maksadıyla olay öncesinde çalındığı öğrenildi.

 

MOBS’ler incelemeye alındı

 

Çalıntı aracın plaka kayıtlarından yola çıkan ekipler, aracın gittiği istikamet olan Karasu  ilçe jandarma komutanlığı sorumluluk bölgesinde yer alan Plaka Tanıma Sistemi ve MOBESE kayıtlarını incelemeye aldı.  Aracın kasasında bulunan fındık çuvalları ile şüpheli şahıslardan birinin Karasu ilçesindeki evine fındık çuvalları indirildiği ve buradan da fındık alım satımı yapan şahsa ait kamyonet ve Kocaali ilçesinden çalınan diğer binek araçla birlikte fındık alımı yapan şahsa ait işyerine götürüldüğü ve şahsa 39 bin TL Karşılığında sattıkları tespit etti.

 

 

5 şüpheliden 3’ü yakalandı

 

Karasu ilçesinde yakalanan olay şüphelilerinden birinin alınan ifadesinde; olay karışan diğer 5 şüphelinin kimlik bilgileri tespit edildi. Yapılan aramalar sonucu şüphelilerden 2'si daha yakalanarak toplam 3 şüpheli sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak Karasu Kapalı Cezaevine konuldu. diğer 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalara devam edildiği öğrenildi.. Ayrıca Nazımbey Köyünden çalınan 27çuval fındık, Melen ağzı Köyünden çalınan kamyonet ve Sakarya’nın Kocaali ilçesinden çalınan binek oto sahiplerine teslim edildi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız