Bu yıl kazanan üretici olacak

Bakanlık tarafından yaptırılan rekolte tahmini tutmayınca fındık sektöründe üretici altın yılını yaşamaya başladı.

Bu yıl kazanan üretici olacak
27.09.2023 - 08:40
Haber Merkezi
1378
2

Bu yıl fındık rekoltesinin düşük olması nedeniyle fındık sektörü, üreticilerin kontrolüne geçti! Üreticiler ve tüccarlar arasında yoğun bir rekabet başladı

Bu rekabetin temel nedenlerinden biri, bu yıl fındık rekoltesinin düşük olması.

SEKTÖR ÜRETİCİNİN ELİNDE

Üreticiler, fındık fiyatlarının yükselmesini bekleyerek fındıklarını pazara indirmekte acele etmedi. Bu sayede 75 TL'den başlayan fındık fiyatları kısa sürede 95 TL'ye çıktı.

ÜRETİCİNİN STRATEJİSİ TÜCCARIN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Bu bekleme stratejisi, tüccarların dikkatini çekti. Piyasadaki fındık fiyatı 95 TL civarında olmasına rağmen, tüccarlar karşı atak yaparak fındığı randımansız şekilde 105 TL'den almaya başladı.

ŞİMDİ DE STOK YARIŞI BAŞLADI

Tüccarların bu hamlesi üreticilerin ellerindeki ürünler için daha iyi fiyatlar elde etmelerini sağladı. Ancak rekabetin artmasıyla birlikte tüccarlar arasında hızlıca stok yapma yarışı başladı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Fındıkçı
  Fındıkçı
  27.09.2023 22:59

  Haberi yeni olmasına rağmen, okuyan 526 kişi var. Fakat yorum yapan 1 kişi. Gerçekten Fındık üreticisi Koyun gibi. Onun için 100 lira fazla bile.

 • Canbey
  Canbey
  27.09.2023 10:42

  Emanet Fındık paralarınızı almazsanız kaybeden olursunuz.100 TL üstü hayel.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız