TMO elindeki fındığı ne zaman satacak?

Depolarındaki  fındığı satacağı iddiaları sonrası açıklama yapan Genel Müdür Ahmet Güldal, konuya açıklık getirdi.

TMO elindeki fındığı ne zaman satacak?
26.09.2023 - 18:06
Haber Merkezi
1090

TMO’nun elindeki fındığı satacağı iddiaları sonrası açıklama yapan Genel Müdür Ahmet Güldal, TMO'nun aralık sonuna kadar fındık satmayacağını açıkladı.

FINDIK 100 LİRA

Serbest piyasada fındık fiyatı ortalama 100 lira seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Fındık fiyatlarının hızlı yükselişinin ardından Toprak Mahsulleri Ofisi’nin stoktaki fındığı satacağı dedikoduları gündeme getirilmişti.

Yükselen fındık fiyatının düşürmek için bu iddiaların ortaya atıldığı iddia edilirken TMO Genel Müdür Ahmet Güldal, yaptığı açıklamayla tüm bu tartışma ve iddialara son noktayı koymuş oldu.

YÜKSELİŞTEN MEMNUNUZ

Yükselen fiyattan memnun olduklarını söyleyen Genel Müdür Güldal, “Aralık ayı sonuna kadar herhangi bir satış politikamız söz konusu değildir. Bizim Aralık ayı sonuna kadar alım yapma görevimiz var. Ama üreticimiz TMO’ya satar, piyasaya satar. O kendi tercihi olacaktır.” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız