Keşir: Fındığı dalından satmayın

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, fındık tarlasına girdi. Üreticilere nasihat veren Keşir, fındığı değerinde satabilmek için üreticilere dalından değil, hasattan sonra satış yapmaları tavsiyesinde

Keşir: Fındığı dalından satmayın
9.08.2022 - 10:47
Haber Merkezi
1339
1

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, fındığı değerinde satabilmek için üreticilere dalından değil, hasattan sonra satış yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Keşir, 2022 fındık alım fiyatlarıyla ilgili üreticinin beklentisinin olumlu olduğunu söyledi.

Saha incelemelerinde üreticilerin, fiyatın 50 liranın altında olmasını istemediğini kendilerine söylediğini aktaran Keşir, "Açıklanan rakam 50 liranın üzerinde olduğu için şu anda daha önce yaptığımız taramaları da göz önünde bulundurarak çiftçilerimizin fiyatla ilgili beklentileri olumlu." dedi.

Fındık üreticisine de uyarılarda bulunan Keşir, "Hasadı bekliyoruz. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 22 Ağustos'ta fındık alımına başlayacak. Randıman arttıkça bu fiyatlar artacak. Üreticilerimiz dalından satış yapmamalı, onları bu şekilde satıştan ziyade hasattan sonra satış yapmaları konusunda yönlendirmek istiyoruz ki fındık gerçek fiyatını bulsun. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • İsmail acat
    İsmail acat
    9.08.2022 21:12

    Sayın vekile bir sorun bu millet 2019 dan buyana tencereyi nasıl kaynatiyormuş.vekil olan klimalı lüks arabaya binen dışarıda yürümenin halinden anca bu kadar anlar.yazıkkkk

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız