Fındık işçileri günlük 300 liradan aşağı çalışmak istemiyor!

Fındık sezonunun başlaması ile beraber fındık toplayacak işçilerinde en düşük günlük yevmiye ücreti 216 lira olmuştu. Fındık üreticileri fındık işçilerinin 300 liradan aşağı çalışmak istemediklerini belirterek zor durumda kaldıklarını belirttiler.

Fındık işçileri günlük 300 liradan aşağı çalışmak istemiyor!
28.07.2022 - 07:36
Haber Merkezi
1048

Fındık sezonunun gelmesi ile beraber fındık üreticileri, fındık işçilerini bulabilmek için arama motorlarından işçi aramaya devam ediyor. Fındık işçileri de günlük yevmiye ücreti konusunda fındık üreticileri ile çetin bir pazarlık içerisinde.

Temmuz sonu ve Ağustos ayı itibari ile başlayan fındık sezonu bu sene hareketli geçecek. Uzmanlar bu sene fındık üretiminin artacağını belirtmişti. Geçen sene oranla daha 2022 yılında fazla fındık çıkması beklenirken fındık üreticileri de planlamalarına başladı.

Geçtiğimiz günlerde, en düşük günlük fındık yevmiye ücreti belli olmuştu. Kurulun aldığı karar ile birlikte en düşük fındık yevmiye ücreti 216 lira olarak belirlenmişti.

FINDIK İŞÇİLERİ GÜNLÜK 300 LİRA YEVMİYEDEN AŞAĞI ÇALIŞMIYOR!

Fındık üreticileri fındık toplamaya gelen fındık işçilerinin günlük 300 liradan yevmiyeden aşağı çalışmak istemediklerini belirtti. Kendilerinin zor zamanlardan geçtiğini belirten fındık üreticileri fındık fiyatlarının 60 liradan aşağı olması halinde perişan olacaklarını dile getirdiler.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız