Fiyat beklentisi 55-60 lira bandında

2022 yılı fındık sezonu yaklaşırken, tüm kesimler açıklanacak fındık fiyatını merakla bekliyor. Düzceli esnaf ve vatandaşlar ise fındık fiyatının 55-60 lira bandında olmasını istiyor.

Fiyat beklentisi 55-60 lira bandında
28.07.2022 - 07:32
Haber Merkezi
318

Karadeniz Bölgesi’nin en önemli geçim kaynaklarından olan fındık fiyatı konusunda henüz resmi bir açıklama gelmezken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fiyatları bu hafta Ordu’da açıklaması bekleniyor.

Diğer yandan siyasi partilerde son dönem yapılan zamlar ve masraflar göze alındığında fındık fiyatı konusunda ki görüşlerini dile getirdiler. CHP fındık fiyatının 71 lira olması önerisinde bulunurken, İYİ Parti 74, Yeniden Refah Partisi ise fındık fiyatının 100 lira olması gerektiğini savundular.

Oxijen Medya olarak bizde Düzceli esnaf ve vatandaşların fındık fiyatı beklentisini sorduk. Hem esnaflar hem vatandaşlar fındık fiyatından önce fındık ürününün önemine dikkat çektiler. Fındıkla birlikte piyasada hareketlenme olduğunu söyleyen vatandaşlar ve esnaflar “Fındık piyasası açılır açılmaz bizim işlerde de hareketlenme oluyor. Bu yüzden Düzce ekonomisinin en önemli lokomotiflerinden birisi fındık” dediler.

Üreticiyi mağdur etmeyecek bir fiyat beklentisi içinde olduğunu söyleyen esnaf ve vatandaşlar “Son dönemde yapılan zamlarla birlikte fındık maliyeti oldukça arttı. Hem piyasayı etkilemeyecek hemde üreticiyi mağdur etmeyecek bir fiyat beklentisi içindeyiz. Bu yüzden fındık fiyatı 55-60 lira bandında olursa uygun olur” dediler.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız