AK Parti’den Fındık için fiyat açıklaması!

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, fındık fiyatının yine 25 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını belirterek, “Toprak Mahsulleri Ofisi 41 TL’ye fındık sattı. Fiyat bundan aşağıya olmayacaktır.” dedi.

AK Parti’den Fındık için fiyat açıklaması!
2.06.2022 - 11:06
Haber Merkezi
2723
2

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, fındık fiyatının yine 25 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını belirterek, “Toprak Mahsulleri Ofisi 41 TL’ye fındık sattı. Fiyat bundan aşağıya olmayacaktır.” dedi.

Fındık fiyatının geçen yıl açıklandığında 3 dolar 27 sent olduğunu hatırlatan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, yeni hasat sezonunda da fiyatın bu düzeyde olmasını arzu ettiklerini ancak TMO’nun satış fiyatından aşağıda olmayacağını söyledi.

“FİYAT HASATTAN ÖNCE AÇIKLANACAK”

Fındık fiyatının üretici bahçeye girmeden açıklanacağını aktaran Gündoğdu, “Toprak Mahsulleri Ofisi, 2016 yılından sonra piyasaya girdi. Son 3 yıldır da fındık fiyatını üreticiler bahçeye girmeden önce açıklıyorlar. 25 Temmuz ile 5 Ağustos arasında fiyatlar üreticiye duyuruluyor. Biz geçen yıl Ergün Taşçı milletvekilimizle birlikte sayın bakanımızı ziyaret ettik. Aynen bunları ifade ettik. Yine bu yılda 25 ile 5 arasında fındık fiyatının açıklanması gerektiğini söyledik. O da bununla ilgili çalışmaların olduğunu cumhurbaşkanımızla da görüştüğünü dile getirdi. İnşallah yine bu tarihler aralığında fiyat açıklanacaktır.” diye konuştu.

“FINDIĞA SAHİP ÇIKTIK”

‘Daha önceki hükümetler döneminde vatandaş fındığı teslim ediyordu, parasını 1.5 yıl sonra zorla alıyordu’ diyen Gündoğdu, şunları söyledi; “Ama şimdi TMO fındığı alıyor, 1 hafta sonra üreticini parasını yatırıyor. Böyle bir kolay ödeme hiçbir dönemde olmamıştı. Birileri bizi suçlamaya çalışsa da, AK Parti fındık konusunda çok rahat. Çünkü her dönem üreticinin yanında oldu, fındığa sahip çıktı. Konuşmak için konuşanları dikkate almıyorum. İcraat onların elinde olduğu dönemde ne olduğunu bu millet iyi biliyor. Biz icraat elimizde olduğu dönemde ne yaptığımızı biliyoruz.”

“3 DOLARIN ALTINA DÜŞMEMELİ”

‘TMO, 41 TL’den fındık satıyor. Fiyatın bunun altına asla düşmemesi lazım’ diyen Milletvekili Metin Gündoğdu, sözlerini şöyle tamamladı; “Hatta 3 doların altına düşmemesi gerekiyor. Çünkü geçen sene fındık 3 dolar 27 sentti. Biz fındık fiyatının bunun altına düşmemesi gerektiğini kendilerine ilettik. Onlarda cumhurbaşkanımızla bunu değerlendirecekler. Önümüzde 1.5-2 aylık bir süre kaldı. Bu süre sonunda bir fiyat belirlemesi olacaktır. Ben bu yıl ki fiyatın her yıl olduğu gibi üreticilerimizi memnun edeceğini görüyorum. Allah’ın izniyle milletin memnun olacağı bir fiyat olacak. Girdi maliyetleri yükseldi. Bunu görüyoruz. Fındık geçen sene 26 TL’ydi. Bu sene TMO 41 TL’ye sattığına göre, bu fiyatın üzerinde olacaktır. Ben birileri gibi şöyle olsun böyle olsun demiyorum. Ama üreticimizi mutlu edecek, memnun edecek iyi bir fiyatı cumhurbaşkanımız açıklayacaktır.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • veysel saka
  veysel saka
  3.06.2022 00:56

  GECEN YIL 3 DOLARDI 41 LİRA OLURSA 3 DOLARIN ALTINDA OLACAKTIR

 • Akçakoca Fedaisi
  Akçakoca Fedaisi
  2.06.2022 14:00

  Dolar 16,5 olmuş. Şu şartlarda fındık 100 TL'den aşağı olmamalıdır. 100 TL'den aşağı her fiyat eksi oy yazar. Fındıkçıyı bitirdiniz. Buna sebep olanların Allah bin BELASINI versin. Çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın. Harama battınız sonuna kadar. Fındık 100 TL'den 1 kuruş aşağı olmamalıdır!

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız