Yeni sezonda fındık kaç TL’den satılacak?

Fındık sanayicisi Şenocak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Cem Şenocak fındık fiyatları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. TMO'nun fındık satış fiyatı olan 41 liraya dikkat çekti.

Yeni sezonda fındık  kaç TL’den satılacak?
16.04.2022 - 09:21
Haber Merkezi
1024
1

Ordulu fındık sanayicisi Şenocak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Cem Şenocak fındık fiyatları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. TMO’nun fındık satış fiyatı olan 41 liraya dikkat çekti.

Toprak Mahsulleri Ofisi elindeki fındıkların 2. partisini 41 liradan satışa çıkardı. Giresun kalite fındık yoğun rağbet görürken, levant kalite fındık şimdilik rağbet görmedi. İş insanı Cem Şenocak TMO’nun fındık satışı ve yaz aylarında oluşabilecek fındık fiyatlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“TABAN FİYAT 41 LİRA OLUR ÜZERİNE DE ÇIKABİLİR”

TMO’nun satışa çıkardığı fındık için belirlediği 41 liralık fiyatın taban fiyat için önemli olduğunu belirten Şenocak, “TMO’nun satış yaptığı fiyat yeni sezon için fiyat göstergesi sayılabilir. Bu fındık fiyatı 40 lira 41 lira olacak demek değil. 45 lira da daha yüksekte olabilir. Onu bilemeyiz ama TMO’nun satış fiyatı yeni sezonun alış fiyatı olacağını düşünüyorum” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Enver kement
    Enver kement
    17.04.2022 13:16

    Bu fı.dık fiyatlari üreticiler bahceye masraf etmeden önce açıklanmalı.Gübre, ot, fındık kurdu, tırpan, toplama üçreti, Bu top yekün masraflar üreticiyi zarara götürüyorsa uretici ona göre davranır. Millet artık bu fındık işinde şaşkın ördek gibi oldu.. taban Fiyat Mart başında açıklanması bu ülkeninde, üreticininde hayrına olur.. En geç fiyat açıklaması Haziranın 1.ini geçmemeli. Not.Genç nesil fındıga çok hor bakıyor. Biz yaşlıların yok oluşuyla bu doğu Karadeniz fındık bahceleride yok

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız