Şubat’ta satılmayan fındık Mart’ta el de kalmadı

Şubat’ta satılmayan fındık Mart’ta el de kalmadı
14.03.2022 - 08:58
Haber Merkezi
2151

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ilk olarak şubat ayında Ordu, Giresun, Trabzon ve Samsun’daki depolarındaki 20 bin ton fındığı 39 TL’den satışa çıkarmıştı. 20 bin ton fındığın 17 bin tonunu levant, 3 bin tonunu ise Giresun kalite fındık oluşturuyordu. Şubatın 21’inde sona eren bu satışa beklenen ilgi gösterilmemişti. O dönem bunun tekel konumundaki firma tarafından fiyatı daha da düşürmek için yapılan bir operasyon olduğu görüşü dile getirilmişti.

MART’TA TAMAMI SATILDI

TMO 7 Mart’ta ise yeni bir satış ihalesine çıktı. Bu kez ihalede süre kısıtlaması getirilmedi. Ordu, Giresun, Samsun ve Trabzon depolarından 12 bin ton levant; 3 bin ton da Giresun kalite fındık için yine 39 TL fiyat belirlendi. Bu kez TMO elindeki fındığa beklenmeyen bir talep geldi ve fındıkların tamamı satıldı. 100 bin ton civarında elinde fındık bulunduğu belirtilen TMO’nun geride kalan fındıklar için yeni bir satış ihalesine çıkıp çıkmayacağı ise henüz belli değil.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız