Fındık fiyatı ne durumda

Toprak Mahsulleri Ofisi levant kalite fındığı yüzde elli randıman 26.5 liradan alırken, serbest piyasada fiyatlar Ekim ayında da istenilen seviyeye çıkamadı. Ekim ayının yarısı geride kalırken fındık serbest piyasada 24 lira seviyelerine yeniden çıktı.

Fındık fiyatı ne durumda
18.10.2021 - 08:12
Haber Merkezi
2573

Toprak Mahsulleri Ofisi levant  kalite fındığı yüzde elli randıman 26.5 liradan alırken, serbest piyasada fiyatlar Ekim ayında da istenilen seviyeye çıkamadı. Ekim ayının yarısı geride kalırken fındık serbest piyasada 24 lira seviyelerine yeniden çıktı.

 Sezon başından beri serbest piyasada fındık fiyatları düşük olurken, havanın da kötü gitmesi, fındığın pazara geç inmesi yine de serbest piyasa fiyatlarının yükselmesine etken olamadı. Geçen hafta 23.50 ile 24 lira bandında fiyatlarda hareketlilik yaşanırken, haftaya fiyatlarda artış yaşanıp yaşanmayacağı da merakla bekleniyor.

TMO'ya fındık verenler ise her randıman için ek ödeme alıyor. Serbest piyasada fiyatların düşük seyretmesi nedeniyle bir çok üretici de fındığını satmaya başladı. Piyasaya yoğun bir fındık inişi olduğu da gözlendi.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız