Balık fiyatları fındığı solladı!

Akçakocalı balıkçılar limana bol miktarda palamut ve hamsi ile dönseler de, hava şartlarından dolayı tezgâhlardaki balıklar cep yakıyor. Palamuttun tanesi 40 TL’den alıcı bulurken, hamsinin kilosu ise 30 TL’den satılıyor. Balıkçılar fiyatlara rağmen, Düzceliler’in balığa olan ilgisinden memnun.

Balık fiyatları fındığı solladı!
14.10.2021 - 06:13
Haber Merkezi
1470

Düzce’de balık fiyatları, fındığı solladı. Akçakocalı balıkçılar limana bol miktarda palamut ve hamsi ile dönseler de, hava şartlarından dolayı tezgâhlardaki balıklar cep yakıyor. Palamuttun tanesi 40 TL’den alıcı bulurken, hamsinin kilosu ise 30 TL’den satılıyor. Balıkçılar fiyatlara rağmen, Düzceliler’in balığa olan ilgisinden memnun.

Olumsuz hava koşulları balık fiyatlarını da etkiledi. Fırtına nedeniyle balıkçıların denize açılamaması nedeniyle, tezgahlardaki fiyatlar yükseldi.

Düzce’de tezgahlarda fiyatı en düşük balık kilosu 20 TL’ye satılan istavrit olduğu görülüyor. İstavriti, kilosu 30 TL’ye satılan hamsi izlerken, palamuttun tanesi de 40 TL’den satılıyor.

Denizden hamsi ve Palamuttun bol miktarda çıktığını, ancak olumsuz hava şartları nedeniyle balıkçıların denize açılamamasından dolayı fiyatların yüksek olduğunu söyleyen balıkçı Ali Tanrıverdi, “Balık fiyatları normal şuan. Tabii ki bazen hava şartlarından dolayı pek balıkçılar denize açılamıyor. O yüzden balık fiyatlarında oynama var. Şuan da en çok çinekop, hamsi, istavrit, mezgit, palamut çıkıyor. Lüfer daha çok çıkıyor. Balıklara talep şuan da iyi, yani Düzce halkı balığı seviyor, yiyor” diye konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız