“Fındık Hakkında Cumhurbaşkanı Yanlış Bilgilendirildi”

Üreticiler TMO’nun fındık alımına başlamasıyla birlikte fiyatların artacağını düşünüyordu. Ancak düşünüldüğü gibi olmadı. Alımların başlamasıyla birlikte fındığın kilo fiyatı düşüşe geçti. Fındığın fiyatları ortalama olarak 23,5’e kadar düşüş gösterdi.

“Fındık Hakkında Cumhurbaşkanı Yanlış Bilgilendirildi”
5.09.2021 - 15:18
Özel Haber
921
1

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, TMO’nun fındık almaya başlamasıyla birlikte bazı değerlendirmelerde bulundu. Akça, üreticilerin fındığa sahip çıkmaları gerektiği vurgusunda bulundu. Bunula birlikte fındığın fiyatı açıklanmadan önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanlış ve eksik bilginin verildiğini düşündüğünü söyledi.

Yanlış bilgilendirme yapıldığını düşünüyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüksek randımana 1 TL verileceğini söylediğini hatırlattı. Akça, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sayın Cumhurbaşkanımız fındık fiyatını açıklarken ‘randımanı iyi olan fındığa 1 TL daha vereceğiz’ diye bir açıklama yaptı. Ben o zaman bunun altının boş olduğunu, altının doldurulması gerektiğini, ne söylenmesinin istendiğini vatandaşa anlatmaları gerektiğini söylemiştim. Maalesef açıklanan 1 TL’nin Sayın Cumhurbaşkanımıza verilen yanlış bilgi olduğunu düşünüyoruz. Çünkü fındık alımına başlayan TMO’nun randımanı iyi olan fındığa artı 1 TL verdiğini görmedim bu zaten olmayacak bir şey.” şeklinde konuştu.

Bunun hesabı sorulmalı’

Başkan Akça, yanlış bilgi verenlerden hesap sorulması gerektiğini söyledi. Akça, “TMO’nun üreticinin yanında olması çok önemli. Bunu önemsiyoruz. Yapılan işlemlerin doğru olduğunu düşünüyoruz doğru işler yaptığını düşünüyoruz. Ama Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından fındık fiyatı açıklanırken eksik bilgi verilerek yanılttıklarını düşünüyoruz. Fındık fiyatının açıklanan gibi 30 TL değil desteklemeler ile birlikte 28,5 TL olduğunu buradan deklare etmek istiyorum. Eğer burada bir yanlış varsa yanlış yapanlara da gerekli mercilerin hesap sorması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • KÖROĞLU
    KÖROĞLU
    6.09.2021 11:37

    O KADAR DANIŞMAN VAR VEKİL VAR İKEN ADAMI ARTIK KANDIRMAYIN ÜLKEDE MECLİS ÇATISI ALTINDA ORTAKLARI OLAN ŞİRKETLER OLDUĞU SÜRECE ÜRETİCİNİN KAZANMASI ASLA OLAMAZ

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız