ÜRETİCİ TEMSİLCİLERİ FİYATA TEPKİLİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 26,50 TL olarak fındık fiyatı ziraat odaları temsilcilerini tatmin etmedi.

ÜRETİCİ TEMSİLCİLERİ FİYATA TEPKİLİ
13.08.2021 - 14:25
Özel Haber
985
2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 26,50 TL olarak fındık fiyatı ziraat odaları temsilcilerini tatmin etmedi.   

ÜRETİCİ ŞAŞKIN

Türkiye Ziraat Odaları Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan: Üreticinin beklediği en az 30 TL gibi fiyattı. Açıklanan fiyat üreticinin beklediği taban fiyatının altında kaldı. Üretici şaşkın. Üretici bu fiyatı beklemiyordu. Yine de TMO’nun tekrar fındık piyasasında olmasını önemsiyoruz.

HÜSRAN YAŞANDI

Akçakoca Ziraat Odası Başkanı,Ulusal Fındık Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran: Kesinlikle üreticiyi tatmin eden bir fiyat değil. Girdi fiyatları ortada. Bunlar göz ardı edilmemeliydi. Geçim standartlarına bakıldığında üretici bu anlamda hüsrana uğramıştır.

YÜZÜMÜZ GÜLMEDİ

Türkiye Ziraat Odaları Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kozoğlu: Üreticinin beklediği fiyat açıklanmadı. Beklentimiz en az 30 TL’ydi. Fındık fiyatı maliyeti gibi oldu. Üreticinin yüzü gülmedi. Üreticinin yüzünü güldüren bir fiyat değil” dedi.

MEMNUN DEĞİLİZ

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça: Daha önce 30 TL’nin altındaki fiyatın üreticiyi memnun etmeyeceğini söylemiştik. Hala da aynı şeyi söylüyoruz. 26,50 TL üreticiyi memnun etmemiştir. Üretici şaşkınlık içeresindedir.

26,50 TL BEKLENMİYORDU

Fatsa Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu: Üreticinin de bizim de beklediğimiz bir fiyat olmamıştır. Rekolte düşükken, büyük avantaj varken fiyat en az 30 TL olmalıydı. Açıklanan rakam üreticiyi memnun etmemiştir.

TÜKÜRDÜKLERİNİ YALADILAR

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman: Üretici memnun değil de Ziraat Odaları Başkanları memnun mu değil. İktidar milletvekilinin ağzından çıktı 30 TL. Bizde o vadide yürüdük. Maalesef onlarda tükürdüklerini yaladılar.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Özkan
  Özkan
  13.08.2021 15:38

  Kınayın gitsin şimdi kınamak moda

 • Özkan
  Özkan
  13.08.2021 15:38

  Kınayın gitsin şimdi kınamak moda

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız