FINDIK ÜRETCİSİ İÇİN BÜYÜK GÜN!

Karadeniz’de fındık hasadı başladı. Üreticiler Fındık üretimi yapılan Doğu ve Batı Karadeniz’in sahil kesimlerinde hasadın başladığını belirtirlerken...

FINDIK ÜRETCİSİ İÇİN BÜYÜK GÜN!
5.08.2021 - 12:35
Özel Haber
9749
0

Karadeniz’de fındık hasadı başladı. Üreticiler  Fındık üretimi yapılan Doğu ve Batı Karadeniz’in sahil kesimlerinde hasadın başladığını belirtirlerken, “Üreticinin gözü kulağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak olan taban fiyat ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındık alım politikasında”

Geçen yıl, 26 Temmuz 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan fındık taban fiyatının bu yıl gecikme sebebinin rekolte tahmini için ikinci kez bakanlıkça sayım istenmesinden ve son günlerde artan doğal afetler sebebi ile Cumhurbaşkanının programının dolu olması tahmin ediliyor .

Giresun Ziraat Odası Başkanı Karan’da yaptığı açıklamada TMO’nun fındık taban fiyatı açıklandıktan sonra yarın alım yapacak şekilde hazır olması gerektiğini kaydetti.

Fındıkta TMO’nun regülasyon görevi görerek, artık vazgeçilmez bir aktör hale geldiğine dikkat çeken Giresun Ziraat Odası Başkanı Karan, geçen sezon çok iş düşmeyen TMO’ya bu sezon büyük iş düşmesini beklediklerini ifade etti. Karan, bu yıl bereketli ve kazançlı bir sezon beklediklerini belirterek, “TMO 2021 yılı fındık alım kampanyasıyla ilgili hazırlıklarını bugünden yaparak, alım kriter ve şartlarını üretici lehine güncelleyerek belirlemelidir. Ayrıca bu yıl geçen yıla oranla yüksek rekolte miktarı göz önünde bulundurularak, alım merkezlerinin sayıları da artırılmalıdır. TMO’nun bugünden alacağı karar ve kriterler fındık üreticisinin lehine olacaktır” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız