Lütfi Bayraktar: Bu yıl emanet fındık alacağız

Fındık alımı için piyasaya gireceklerini vurgulayan Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, lisanslı depoculuk, rekolte ve fiyat beklentileri konusunda yaptığı açıklamada, üreticilere kurumlarına sahip çıkmaları çağrısında bulundu.

Lütfi Bayraktar: Bu yıl emanet fındık alacağız
31.07.2013 - 09:45
2804

 

2013 fındık hasadı hazırlıklarının tüm bölgelerde başladığı şu günlerde en büyük üretici birliği olan FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, bir açıklama yaptı. Bayraktar, düşük rekolte beklentilerinin piyasa yansımaları, lisanslı depoculuk ve FİSKOBİRLİK’in nasıl bir yol izleyeceğini anlattı.

 

50 Kooperatifte alım yapacağız

 

Lütfü Bayraktar, bu yıl iddialı bir şekilde piyasaya gireceklerini ve birliğe bağlı 50 kooperatif de alım yapacaklarına işaret ederek şöyle konuştu: "Alımlarda tamamen tüccar mantığıyla hareket edeceğiz. Gerekirse üreticinin harmanına kadar gidip, fındık alımı yapacağız. Finans sorunumuz yok. Peşin bedelle yapılacak alımlarda kesinlikle ödeme sorunu yaşanmayacak. Aynı gün ödeme yapılmasını sağlayacak bir sistem oluşturduk. Gerekirse bir banka ile anlaşıp alım bölgelerine o bankanın mobil ofisini getirerek, ürün bedellerini ödeyeceğiz “ dedi.

 

Emanet fındık alacağız

 

Geçen yıl fındık alımı yaptıklarını ancak istenilen düzeyde olmadığını ifade eden Bayraktar, şunları söyledi: "Alımlar 3 model üzerinden gerçekleştirilecek. Fındık alımlarını peşin, emanet ve yarısı peşin, kalan kısmı market ya da zirai destek şeklinde olacak. Peşin alımlarda ürün bedeli piyasa şartlarının 10 ya da 20 kuruş üzerinde ödenecek. Bütün depolarımızı emanet fındık için üreticilerimize açacağız. Geçen yıl bunun uygulamasını yaptık.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • A,KEMAL
  A,KEMAL
  3.04.2021 18:41

  NEYLE HANGİ YÜZÜNLE ALACAKSIN ÜRÜNÜÜ ESKİ BORÇLARINI ÖDEMEDEN TUTMUŞSUN EMANET FINDIK ALACAGZ DİYORSUNUZ NE YÜZ VARMIŞ SİZLERDE YAZIKLAR OLSUN SİZLERE BU MİLLETİ ZOR DURUMA DÜŞÜRDÜGÜĞNÜZ İÇN AMA PARTİ YÖNETİMİ VE YANDAŞLARA HEPSİNİN PARASI ÖDENDİ DEGİLMİ LÜTFİ BEYYYY

 • Cevat
  Cevat
  3.04.2021 18:41

  Sayın Bayraktar, geçmiş yıllarda Fisko kazığı yiyen üretci size hiç emanete fındık verir mi? Sizin aklınızadn zorunuz mu var...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız