SAHİBİNDEN KİRALIK FINDIK HARMANI!

SAHİBİNDEN  KİRALIK FINDIK HARMANI!
25.08.2020 - 12:03
2947

Fındık rekoltesinin en düşük olduğu köylerden biri olan Akçakoca ilçesine bağlı Sarıyayla köyünde harmanlar boş kaldı. Açıklanan yüksek rekolte yalanının erken patladığını söyleyen köyülüler, boş kalan fındık harmanlarını kiraya çıkardı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 2020 yılı tahmini fındık rekoltesi 670 bin ton olarak açıklamasına rağmen, Köylüler,  “ hani nerede fındık”  diye sormaya başladılar.

Devletin açıkladığı 670 bin ton fındık rekoltenin  aksine, Sarıyayla ve civar köylerde rekoltenin geçtiğimiz yılın çok altında kalması nedeniyle köye fındık toplam işçisi gelmediğini söylediler. Ev halkıyla dalda görünen 3-5 fındığı ev halkıyla birlikte aramancık  (başak)  yaptıklarını söyleyen köylüler, boş kalan harmanlarını kiraya çıkardılar.

Sosyal medyada yayınladıkları fotoğraflarda,  “ Kiralık Harman “ ilanı veren köylüler, “ Bu yıl Sarıyayla köyünde  fındık yok. Harmanlar boş kaldı,  harman sıkıntısı çekenlere harman kiralanır “ esprisi ile işi makaraya bağladılar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    3.04.2021 18:41

    Yazık oldu sayın Ordu vekili Cemal beye

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız