‘Dünya Fındık Günü’ talebine destek

  ‘Dünya Fındık Günü’ talebine destek
14.08.2020 - 11:21
1176

OTSO Meclis Başkanı Levent Yıldırım, ‘Dünya Fındık Günü’ için bir an önce çalışmaların başlaması gerektiğini belirterek, “Ağustos ayında bir gün ‘Dünya Fındık Günü’ olarak kutlanmalıdır ve her ağustos ayında fındık şenliği yapılmalıdır” dedi.

HER AĞUSTOSTA FINDIK ŞENLİĞİ YAPALIM

Dünya fındığının yüzde 65’ini tek başına üreten Türkiye’nin, ağustos ayı içerisinde belirlenecek olan bir günün ‘Dünya Fındık Günü’ olarak kutlanması talebine destek gelmeye devam ediyor. Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Levent Yıldırım, ülke ve Ordu olarak ‘Dünya Fındık Günü’ için adım atılmasının fındığın geleceği açısından önemli olduğunu söyledi.

Dünyanın kabul edeceği bir tarihte fındık için yapılacak olan etkinliklerin hem ekonomik, hem de turizm hareketliliği sağlayacağını belirten Yıldırım, “Türkiye’nin fındığa özel böyle bir gün kutlamasını ben de destekliyorum. Hem ülkemiz, hem ilimiz, hem de fındık açısından dünyada kabul edilmiş olan ‘Dünya Antep Fıstığı Günü’ gibi ‘Dünya Fındık Günü’ kutlaması yararlı olacaktır. Bu tür faaliyetler ilimizdeki turizm hareketini de canlandıracağı için herkesin bu konuya destek olması gerekir. Geçmişte ‘Fındık Festivali’, ‘Fındık Bayramı’ yapılıyordu. Günümüzde artık fındığa has şenlik havasında bir etkinlik yapılmıyor. Bu gibi etkinliklerin yararları çok fazla oluyor. Ben ‘Dünya Fındık Günü’ adı altında yapılacak olan her türlü etkinliğin çok güzel olacağına inanıyorum. Fındığın dünyaya tanıtımı açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Bu konuda Ordu Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Fındık Tanıtım Grubu öncü olmalı ve bu tür çalışmaları yapması kanaatindeyim. Ağustos ayı içerisinde belirlenecek bir gün ‘Dünya Fındık Günü’ olarak kutlanabilir. Biz bu konuda atılacak olan her adıma, he çalışmaya destek vermeye hazırız” diye konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız