Ha Gayret! 15 Liraya Ne Kaldı?

 Ha Gayret! 15 Liraya Ne Kaldı?
29.06.2020 - 13:57
3329

Fındığın çok bulunduğu paylaşımlara tepki veren Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy, “Sevgili fındık üreticilerimiz. Attığınız o bol fındıklı dallar yeterli değil. Biraz daha gayret ediniz lütfen. Şurada 15 liraya ne kaldı? Ha gayret!” dedi.

Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy, sosyal medyada paylaşılan fındığın bol olduğunu gösteren paylaşımlara tepki gösterdi. Şensoy, bol fındıklı fotoğrafların fındık fiyatını düşürmek isteyenlerin işine geldiğini belirtti. “Sevgili fındık üreticilerimiz, attığınız o bol fındıklı dallar yeterli değil. Biraz daha gayret ediniz lütfen. Şurada 15 liraya ne kaldı? Ha gayret!” diyerek bol fındıklı paylaşım yapanlara ironi yoluyla sitemini dile getirdi.

Avrupa’da fındığın harcamalarının bizimki kadar çok olmadığı halde Avrupalı’nın daha çok para harcadığı iddialarının doğru olmadığını bildiren Şensoy, “Geçen yıl Eylül ayında sen fındığını tüccara 15 liraya verirken İtalyalı fındıkçı kendi tüccarına 30 liradan verdi. Bu cümlenin sistemdeki karşılık cümlesi şudur tabii ki yerseniz.. Avrupa’da ücretler yüksek denilerek elin oğlu savunulur. Halbuki Avrupa’da bizim gibi ne amele işi ne de harman masrafı vardır. Fındığı patoz toplar çec eder sonrada kurutma tankına girer hepsi bu. Bunları bilin diye söylüyorum.” dedi.

Şensoy, “Ben şahit oldum ki, ilk defa fındık üreticisi bahçesine girdi. Varını yoğunu bahçesine harcadı ve borçlandı da büyük çoğunluğu. Yapacağımız maliyet analizi ile üreticimiz bu yıl fındığını en az şu fiyata satmalı diyeceğiz. Eğer ki belirlenecek fiyatın altında özellikle geçen yılki gibi olur da bu üreticilerin yarısından fazlasını yine ezdirirseniz bu üreticiyi daha bahçeye ben bile sokamam.” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Cifci
    Cifci
    3.04.2021 18:41

    Fotonun 3 tane itinin aklama gorevinimi verdiler sana soytari ahlaksiz zirdavoz fiyati cifci dusurdu he senin ,,,,,

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız