Fındıkta Fiyat Talebimiz 24 lira Bandında Olacaktır

Fındıkta Fiyat Talebimiz 24 lira Bandında Olacaktır
19.06.2020 - 09:55
2546

 Yavaş yavaş Haziran ayının sonlarına yaklaşırken Ordu’da fındık kazanı kaynamaya başladı. Özellikle geçtiğimiz sezon çok verimli ve karlı bir sezon geçiren Toprak Mahsülleri Ofisi’nin geçen sezonki performansının bu sezon da devam ettirmesi bekleniyor. Fındık üretimde önemli bir yere sahip olan Ordu’da fındık hasat sezonu yaklaşırken Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, maliyet çalışmalarının devam ettiğine ve fındıkta taban fiyatının en az 24 TL olması gerekliliğine değindi.

Fındık hasat sezonunu adım adım ilerlerken, bir yandan rekolte tahmin çalışmaları yürütülüyor, diğer yandan da fındığın kilo maliyeti tespit edilmeye çalışılıyor.

Türkiye’nin en fazla fındık üreten ili olmasıyla ‘fındığın başkenti’ olarak düşünülen Ordu’da Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, Toprak Mahsülleri Ofisi’nin geçen sezonki performansını sürdürmesi gerektiğini dile getirdi. Fındık fiyatıyla ilgili açıklamalar yapan Akça, “Rekolte tahminleri yapılırken bizler de maliyet çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalar sonucunda bir maliyet çıkaracağız. Henüz çalışmalar tamamlanmış değil. Bu maliyeti çıkarttıktan sonra biz de üzerine üreticinin geçinebileceği miktarı ekleyerek bir fiyat talebimiz olacak ama bizim de talebimiz TMO’nun piyasaya vermiş olduğu fiyat olan 24 TL bandında bir fiyat olacaktır. Bu henüz netleşmedi, ama inşallah Hükümetimiz, yetkililer bu bağlamda bu rakamı dikkate alarak üreticilerimizi memnun edecek bir taban fiyat açıklayacaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız