FINDIK 25’İ BULUR MU?

 FINDIK 25’İ BULUR MU?
10.02.2020 - 10:53
4889

Yeni yıla 20 TL’den başlayan fındık fiyatı 21 TL’yi kısa süreliğine görmesinin ardından gerilemeye başladı. Fındık fiyatının gerileme nedeni TMO’nun piyasaya fındık satacağı yönündeki açıklamalar olduğu ileri sürüldü.

Fındık tüccarları bir kaç gündür fındık fiyatının yerinde saydığını belirterek “Fındık fiyatı yeni yıla 20 TL’den başlamasının ardından birkaç hafta içerisinde 21 TL’yi gördü. Ancak birkaç gündür TMO’nun elinde ki fındığı piyasaya süreceği dedikoduları yapılması nedeniyle fındık fiyatlarında bir miktar duraksama yaşandı. Bugün itibarıyla 20- 21 seviyesinde “ yorumunda bulundular.

“TMO acele etmemeli”

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük, TMO’nun elindeki fındığı satma konusunda acele etmemesi gerektiğini düşündüğünü söyledi. Bölük, TMO yetkililerinin stoklardaki fındıkla alakalı piyasayı yakından takip ederek doğru bir karar vereceklerine inandıklarını belirtti. Halen üreticinin elinde ve piyasada bir miktar ürün bulunduğunu, bu nedenle pazarda fındık sıkıntısı yaşanmadığını ifade eden Bölük, “Piyasada istenilen ürün bulunup alınabiliyor. O yüzden de TMO’nun satma konusunda acele etmemesi gerektiğini düşünüyorum” dedi. Yeni hafta 20,50 lira seviyesinden başlandı”

TMO elindeki fındığı ayış ayına kadar tutmasını isteyen uzmanlar, fındığın çok kısa sürede 25 lira seviyesine yükselebileceği yorumlarında bulundular.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  TMO Elindeki fındığı Mart sonuna kadar satmaz .Herkes hesabını buna göre yapsın .TMO 20 den aşağı satmayacağına göre 23 ila 24 bandında fiatlar gezer.

 • recep horoz
  recep horoz
  3.04.2021 18:41

  o 25 tl nin hakkını veriyor mu acaba akçakoca milleti. oturun kahve köşelerinde tembel tembel, kumar oynayıp dedikodu yapın.... sizin yatacak yeriniz yok.

 • akçakocalı fındık tüccarı
  akçakocalı fındık tüccarı
  3.04.2021 18:41

  kuduruyordunuz fındık para etmiyor diye akçakoca tv....ne oldu şimdi, uçmaya başlamışsınız!!!fındığın 25 tl olmasının bu millete ve ülkeye faydası olmaz...bunu anlayacak beyin yok ki sizde....50 tl olsun, kimse almayınca, elinde patlayınca, ağlamak yok ama !!!keser gibi hep bana hep bana!!! ulan bir de testere gibi olun, bir sana bir bana...nerdeee!!!!

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız