Cenk Doğan… Oldu olacak muska yazın dallara asın

 Cenk Doğan… Oldu olacak muska yazın dallara asın
16.09.2019 - 15:35
4005

Ziraat Mühendisi Cenk Doğan, Amerikan Kelebeği ile mücadele yöntemleri konusunda kendisine ulaşan tüketicileri yeninden uyardı.

Doğan yaptığı açıklamada şunları söyledi

“ Ya artık Amerikan beyaz kelebeği ile ilgili yazmayım çok yazdım diyorum ama mecbur kalıyorum herkesten özür dilerim.

Çok sayıda Üreticimiz bir kaç gündür arayıp bahçelerinde torpil patlatarak tırtılla mücadele eden insanlar olduğunu faydası olup olmayacağını soruyorlar. Biliyorum ki, birkaç kişi yapınca şehir efsanesi olacak çünkü bizim halkımız en kolayına kaçmayı sever.

Arkadaşlar torpil patlatarak, balon şişirerek, zirai mücadele olmaz, tırtılların ödünü patlatmaya çalışarak öldürmek bayağı zor bir iştir.

Oldu olacak muska yazın dallara asın

İlacı her yerde var 1 paketi 50 tl ve 10 dönüme yetiyor, alın makineyi sırtınıza, takın kağıt maskeyi dalları, yerleri güzelce ilaçlayın. Populasyonu azaltır ve Kasım ayında bahçelerden pupa temizliğini yapar, Mayıs ayından sonra kozaları toplar yakar, kalanı bir daha ilaçlarsak rahat bir şekilde temizleriz nihayetinde 3 cm lik tırtıl ya korkmayın o kadar “

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız