AKÇAKOCADA TMO ALIM NOKTASI BELLİ OLDU

GEÇMİŞ YILLARDA, DADALI KÖYÜNDE FINDIK ALIMI YAPAN TMONUN YENİ ALIM NOKTASI, ALAPLI- EREĞLİ YOLU ÜZERİNDE OLACAK...

AKÇAKOCADA TMO ALIM NOKTASI BELLİ OLDU
20.08.2019 - 13:14
2781

 AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu,  Fındık alımı ile ilgili yaptığı  açıklamasında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kaliteli kabuklu Giresun fındığı için taban fiyatın kilogramda 17 lira, levant kalite fındık için 16,5 lira olarak açıklandığını hatırlattı .

TMO tarafından çiftçilere 19 Ağustos’tan itibaren alımlar için randevu verilmeye başlandığını söyleyen Sarıoğlu, 26 ağustos pazartesi gününden itibaren de  ürün kabulüne başlanılacağı yönünde açıklamada bulundu. Sarıoğlu, sürecin Ülkemize ve fındık üreticilerimize hayırlı olmasını diledi.

Sarıoğlu, ofisin tüm hazırlıklarını tamamladığını belirterek, “TMO alım esaslarını da açıkladı. Şartlar üreticilerimizin lehine, gayet güzel. Şimdi sıra üreticilerimizde. Çiftçi Kayıt Sistemi belgelerini güncelleyerek randevularını alabilirler. 26 ağustos tarihden itibaren de varilen randevu tarihine göre ürün teslimi yapabilirler ” dedi.

Çiftçilerden fındık teslimlerinde aceleci davranmamalarını isteyen Sarıoğlu, “Üreticimiz sabırlı olmalı. TMO’dan aldıkları randevulara riayet etmeleri ve alım şartlarına uymaları halinde hem fiyattan memnun olurlar hem de piyasada fiyatın düşmesi önlenir. Onun için çok acele davranılmamalı.” dedi.

 AKÇAKOCA ALIM NOKTASI   ADRESİ

Akçakoca – Ereğli karayolu, Eski Güven Boru Fabrikası, Ayazlı Mah. Çağdaş Sokak No:13/D Akçakoca/

TMO %50 Sağlam İç Fındık Esasına Göre 2019 Dönemi Kabuklu Fındık Müdahale Alım Fiyatları:

Grup Adı Fiyat (TL/KG)
Giresun Kalite Kabuklu Fındıklar 17,00
Levant Kalite Kabuklu Fındıklar 16,50
Sivri Kalite Fındıklar 15,50

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Cavit
    Cavit
    3.04.2021 18:41

    Parti Devleti, AKP ilçe başkanı TMO ile ilgili açıklama yapıyor. Devletin asli görevini Parti sahipleniyor.? Tiyatroya devam

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız