HÜKÜMET DE YOK İNSAF DA YOK

HÜKÜMET DE YOK İNSAF DA YOK
14.09.2018 - 11:49
3032

Fındık üreticileri her geçen gün mağdur olmaya devam ediyor. Hasadın başından bu yana yaklaşık iki aydır hükümete seslenen üreticiler, beklenen açıklamayı bir türlü duyamadı. Hükümetin üreticilerin sesini duymazlıktan gelmesi de üreticileri her geçen gün mağdur ediyor.

ÜRETİCİ SESLENİYOR HÜKÜMET SUSUYOR

Fındığın bu yıl maliyetinin altında değer görmesi üreticilerin her geçen gün tepkisini çekiyor. Sezon başından bu yana en az 15 lira fındık fiyatı bekleyen üreticiler, yaklaşık iki aydan bu yana istedikleri fiyata ulaşamadı. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) piyasaya müdahale etmesini isteyen üreticilerin bu çağrısını söz vermelerine rağmen duymazlıktan gelen hükümete üreticilerin tepkisi dinmek bilmiyor.

FINDIK DEVLETİN ELİNDE OLMALI

Ziraat Oadaları,  fındığın devlet elinde olması gerektiğini belirterek, “Fındık alınacaksa bu tamamen devlet eliyle olmalı. TMO olabilir, FİSKOBİRLİK olabilir, hiç fark etmez. Benim devletim isterse FİSKOBİRLİK’i, TMO’yu hemen devreye sokar ve işi bitirebilir. Yeter ki paydaşlar bir araya çağrılsın. Yeter ki ülke insanının menfaati ve ülkemizin çıkarı adına kararlar alınsın” dediler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Cumhur
    Cumhur
    3.04.2021 18:41

    Fındıkçı kendini rezil eden AKP'ye gider oy verirse yapılanlar az bile kalır. Halen Belediye Başkanlığı seçimlerinde kim aday olacak onun kavgasını yapıyorlar. AKP'ye oy vermediği halde sizin yüzünüzden açlık çekenlerin günahı vebali sizin boynunuza olsun.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız