TMO FINDIK ALIMINA BAŞLAYACAK

TMO FINDIK ALIMINA BAŞLAYACAK
4.08.2018 - 11:00
3505

 Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: Fındık üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması için her türlü önlem alınmıştır.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, fındıkta fiyat istikrarı ve TMO müdahalesi ile ilgili olarak değerlendirmede bulundu. Pakdemirli, yazılı açıklamasında, “2018 yılı fındık hasadı bugünlerde başlamış bulunmaktadır. 

700 bin hektar alanda 500 bin civarında üreticimizi doğrudan ilgilendiren ve ülkemizin en önemli tarımsal ihracat ürünü olan fındık hasadının bereketli geçmesini temenni ediyorum.

Hasatla birlikte piyasa fiyat istikrarı ve TMO müdahalesi hususunda tereddütlerin ortaya çıktığı görülmektedir.

Görevlendirildiği tarımsal ürünlerle ilgili piyasa düzenleme görevini başarıyla yürüten Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından; 2018 yılı ürünü fındık piyasasını düzenlemek için gerekli hazırlıklar yapılmış ve fındık üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması için her türlü önlem alınmıştır.

Alım politikalarına ilişkin açıklamalar önümüzdeki günlerde ayrıca yapılacaktır.” dedi

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Aa
  Aa
  3.04.2021 18:41

  Alacaksın da kaça alacaksın kilosunu?

 • millet
  millet
  3.04.2021 18:41

  Şu konularda da bilgi sahibi olabilirsek ; 1- Fındık kaç para.? 2- Fındık tarlasında çalıştırılan 16 yaşından küçük çocuklar için Valilik ne tür bir tedbir aldı.? 3- Tarlaya dahi girmeyen ama Çavuş parası diye , Aşçı parası diye alınan paralar hakkında fikri var mı.? 4- Tarlaya işçileri hangi araçlar ile taşıyacağız, Patpat yasa, Traktör yasak, Kamyonet yasak, Minibüs çok pahalı, Çözüm nedir ? 5- Patos makinesi saat ücreti kaç lira.? 6- TMO Randıman ve alım işlerinde görevli personeller üret,c,ye geçen yıl gibi eziyet edecekmi ?

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Bu nasıl iştir fındık çuvala girdi hala fiat yok ferro bastırıyor galiba

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız