AK Parti Fındık Kurulu Oluşturuldu

 AK Parti Fındık Kurulu Oluşturuldu
30.07.2018 - 18:29
1500

İçlerinde AK Parti Düzce milletvekilinin de yer alacağı 6  ili kapsayan bölgede Fındık Kurulu oluşturuldu.

AK Parti milletvekilleri her ilen birer milletvekilinin katılımıyla Giresun Milletvekili Cemal Öztürk'ün başkanlığında fındık kurulu oluşturuldu. Kurul Düzce, Sakarya, Samsun, Giresun Trabzon ve Ordu milletvekillerinden oluşuyor.

Fındıkta üreticilerin hasada başlamasına sayılı günler kala Ankara'da da AK Partili milletvekilleri arasında hareketlilik yaşanıyor. Fındık üretimi yapılan Düzce, Sakarya, Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon'un AK Partili milletvekilleri TBMM'de bir araya geldiler. Yaklaşık 6 bölgeden 20 milletvekilinin katıldığı toplantıda fındıkta izlenecek yol haritasının belirlendi. Toplantıya Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar'da katıldı.

TMO’NUN YANINDA FKB YER ALSIN

Toplantıda alınan kararların Tarım ve Orman Bakanına sunulması kararlaştırıldı. Toplantıda TMO'nun fındık alımına bir an önce başlaması, alımlarda FKB'nin de depolarıyla birlikte yer alması fikri de benimsendi. Fiyat konusunun da görüşüldüğü toplantıda Giresun Milletvekili Cemal Öztürk'ün başkanlığında 6 ilden 1'er milletvekilinin yer alması ile birlikte fındık kurulu oluşturulması kararı da çıktı.

Toplantıda fındık fiyatının ne olacağı konusu da gündeme geldi. Sızan bilgilere göre AK Partili milletvekilleri fındıkta TMO'nun fiyatı 3 doları baz alarak açıklaması fikri de ağırlık kazandı. Kurulda Ordu’dan Şenel Yediyıldız yer aldı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız