TMO, Alımlardan Sonra Şimdi de Satışlara Başladı

 TMO, Alımlardan Sonra Şimdi de Satışlara Başladı
21.12.2017 - 17:40
1962

TMO bu sezon oldukça fazla miktarda fındık alımı gerçekleştirdi. 10 liradan alım yapan TMO şimdi de kavrulmuş iç fındık ve fındık yağı satışına başladı.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Giresun Şube Müdürlüğü “Üreticiyle birlikte tüketiciyi de korumak adına yürüttüğü faaliyetleri kapsamında, tüketicinin ekonomik ve sağlıklı kavrulmuş iç fındık ve fındık yağına yönelik ihtiyaçlarını  karşılamayı hedefleyen Toprak Mahsulleri Ofisi fındık yağının TMO markalı 5 litrelik sağlık koşullarına uygun özel teneke ambalajlarda 75 liraya satış için hazırlarken, kavrulmuş iç fındığı da özel vakumlu ambalajlarda kilosunu 32 liradan satışa sunmuştur” açıklamasında bulundu. Bu hizmet şu an Çıtlakkale Mahallesindeki Giresun Şube Müdürlüğü’de gerçekleştiriliyor.

Yapılan üretimde gerekli tüm sağlık ve hijyen koşulları gerçekleştiriliyor. Bunun sonucunda tüketiciye daha doğal ve daha ekonomik ürün temini sağlanıyor. TMO bu sezon fındık alımlarında da üreticiyi mağdur etmemek adına eylül itibari ile alımlarına başlamıştı. serbest piyasayı biraz da olsa yukarı çekmeye çalışmış ancak yine de yeterli olmamıştı.