FİYATLAR DİBE VURMUŞKEN EMANETE FINDIK VERMEYİN!

 FİYATLAR DİBE VURMUŞKEN EMANETE FINDIK VERMEYİN!
8.09.2017 - 08:18
2259

Fındıkta üreticisi bir yandan fındık toplamaya devam ederken bir yandan toplandığı fındığı harmanda kurutarak satışa hazır hale getirmeye çalışan üreticiyi, Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Başaran, emanete fındık vermeme konusunda uyardı.

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran, üreticileri emanete fındık vermeme konusunda uyardı. “ Piyasayı belirleyecek olan üretici ve bunun farkında olarak fındığını emanete teslim etmesin “ diyen Başaran,   FİSKOBİRLİK’in de bu yıl alıma başladığı ve üretici için alternatif olan bu durumdan olumlu yönde istifade edilmelidir. Emanete verilen fındık zaten düşük olan fiyatların daha da düşmesine sebep oluyor. Üreticiler bu konuda dikkatli olmalılar “ ifadesinde bulundu.

BU YIL PİYASAYI ÜRETİCİ BELİRLEYECEK FINDIĞI EMANETE VERMEYİN

Fındığı emanete vermenin fiyatları düşürdüğünü vurgulayan Başaran, şunları aktardı:

“Çiftçinin üzerine büyük yük düşüyor. Piyasayı belirleme gibi yükü var çiftçinin, böyle bir sorumluluk ortaya çıkıyor. Tüm fındık üreticilerinin bu sorumlulukla hareket edeceklerini düşünüyorum. Çiftçilerimizin özellikle emanete fındık vermemek konusunda duyarlı olmalarını istiyorum. Zaten fiyatlar dip yapmış durumdayken bir de emanete fındık vererek bu avantajı hepten alıcıların eline geçirmenin mantığı yok.”

FİSKOBİRLİK AVANTAJI İYİ KULLANILMALI

Başaran, bu yıl FİSKOBİRLİK’in alım yapmak istediğini ve bunun üretici için alternatif olabileceğini anlatan Başaran, “Ortağı olsun olmasın ama ben bütün üreticilerin bu alternatifi değerlendirmesini istiyorum. FİSKOBİRLİK fındık alımına başladı, emanet fındık alıyor. Yetkililer de emanete bırakılan fındığın kesinlikle satılmayacağını söylüyor. Bu da çok büyük bir avantaj. Bu yıl çiftçinin ‘Benim depom yok.’ mazereti ortadan kalkıyor “ görüşünü savundu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • AHHH BAŞKAN AH...
  AHHH BAŞKAN AH...
  3.04.2021 18:41

  ZİRAAT ODASI OLARAK... FINDIK SAKLAMA KONUSUNDA BİR DE ÇÖZÜM SUNSANIZ İNSANLARA...

 • Cavit
  Cavit
  3.04.2021 18:41

  Bırakın Fındık vermeyi bugün seçim olsa yine AKP'ye oy verirsiniz

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız