Fındık için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’da…

800 Bin Ton civarında olması tahmin edilen 2017 fındık rekoltesi nedeniyle fiyatların 5-6 liraya gerileyebileceği iddia edildi. İddianın sahibi ise , fındık üreticileri ile sık sık polemiğe giren AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak…

Fındık için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’da…
4.04.2017 - 13:55
9499

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Fındık fiyatlarının üreticileri memnun etmediğini belirterek bu konuda, 13 Nisan’da Ordu’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı’nın da gerekli hassasiyeti göstereceğini ifade etti.

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak 16 Nisan’da yapılacak Referandum öncesi fındık üreticisinin büyük bir beklenti içine girdiğini dile getirerek, bölgenin en önemli geçim kaynağı olan fındık ile alakalı vatandaşın tepkili olduğunu söyledi.

Fındık fiyatlarının düşmesiyle ilgili olarak vatandaşlarla sık sık polemiğe giren milletvekili Çanak, fındık için önümüzdeki sezonun tehlike sinyali verdiğini belirterek şöyle konuştu.

 “Fındık 15-16 TL olduğunda satan sattı satmayan bekletti. Eylül ayında fındık 13 TL’ydi, ama yine kimse bu fiyatı beğenmedi. Bu sene fındık rekoltesi 800 Bin Ton bekleniyor. Bu da fındığın 5-6 TL’ye düşeceği anlamına geliyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız 13 Nisan’da Ordu’ya geliyor ve olayın ehemmiyetini biliyor. Bir aksilik olmaz yeni sezonda fındığa müdahale edileceğiz” dedi.