26.50 TL’Yİ KABUL ETMİYORUZ

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan fındık fiyatını kabul etmenin mümkün olmadığını belirtti. Öztürk, fiyatın revize edilmesini istedi.

26.50 TL’Yİ KABUL ETMİYORUZ
16.08.2021 - 11:44
Özel Haber
1673
2

30 TL OLARAK REVİZE EDİLMESİNİ İSTİYORUZ

Maliyetlerin çok yüksek olduğuna işaret eden Başkan Öztürk, çiftçinin her zaman ezilen taraf olduğunun altını çizdi. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 2021 yılı fındık alım fiyatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Erdoğan 50 randıman Giresun kalite fındığın kilogram satış fiyatının 27, Levant kalite fındığın ise 26.5 TL olduğunu söyledi. Erdoğan’ın açıklamasının ardından görüşüne başvurduğumuz Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, fiyatın kabul edilebilir olmadığını vurguladı.

Maliyetlerin her geçen gün arttığına dikkat çeken Öztürk fiyatın revize edilmesini isteyerek “Enflasyonun bu kadar yüksek olduğu bir ülkede açıklanan 26.5 TL’lik fındık fiyatını kabul etmek mümkün değil. Bakım, ilaç, işçilik maliyetleri çok yüksek. Geçtiğimiz yıl bir günlük işçi yevmiyesi 100 TL idi. Bu yıl 120 TL’ye çıktı. Ezilen hep çiftçiler oluyor. Biz yüksek makamlara sesimizi duyurmak istiyoruz. Fiyat mutlaka revize edilmeli” diye konuştu.

Açıklanan fiyat ile çiftçinin para kazanmasının imkansız olduğunu dile getiren Öztürk “Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımın da görüşü fiyatın yetersiz olduğu yönünde. Bu fiyatla çiftçinin para kazanması mümkün değil. Fiyat açıklandığından bu yana telefonlarım susmuyor. Çiftçiler sürekli arayıp fiyatı eleştiriyor. ‘Bizim hakkımızı savunmuyorsunuz’ diyerek bizleri de eleştiriyorlar. Biz bu fiyatı yeterli bulmuyoruz. Yüksek makamların sesimizi duymasını istiyoruz” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • .
  .
  18.08.2021 08:53

  ulan milletin fındığı var sırf yalakalık ve d. kıllığı yapmak için sosyal medyadan artistlik yapıyorlar. bence 5 tl olarak revize edilsin çünkü müstehak!

 • Fındıkçı
  Fındıkçı
  17.08.2021 00:49

  Ah bu Ce Ha Pe yokmu, Hep onların yüzüne bu fiyat. Eğer iktidar olmasalardı, kesin 35 ti fiyat. Zaten sözünde bittiği yer.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız