ÇUVALLANAN FINDIK TÜCCARA İNMEYE BAŞLADI...

Bölgemizde Fındık mahsulünün toplanmasının devam ettiği bu günlerde üreticiler yavaş yavaş kuruttuğu fındıklarını pazarlara indirmeye başladı.

ÇUVALLANAN FINDIK TÜCCARA İNMEYE BAŞLADI...
23.08.2021 - 15:19
Özel Haber
1954

Düzce'nin birçok ilçesinde fındık üreticisi fındık mahsulünü toplamaya başladı. Bazı üreticiler topladıkları fındıkları kurutup tüccara getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık fiyatlarını Giresun kalite 27, Ordu kalite 26 TL açıklamasının ardından serbest piyasada fındık fiyatı 25 ile 26 tl arasında işlem görüyor.

Öte yandan, özellikle büyük kentlerden gelen ya da muhafaza altına alacakları  depoları olmadığı için kuruttukları fındığı tüccarda emanete bırakan çok sayıda üreticinin olduğu biliniyor. Bunun da fındık fiyatının üretici lehine yükselmesinin önünde en büyük engel olduğu ileri sürülüyor.

TMO RANDEVU VERMEYE BAŞLADI

Öte yandan, 1 Eylül itibariyle fındık alımına başlayacağı bildirilen TMO’nun, 23 Ağustos (bugün) itibariyle randevu vermeye başladı.

“Toprak Mahsulleri Ofisi, 01 Eylül 2021 tarihi itibariyle fındık alımına başlayacak olup, üreticilerimiz randevularını 23 Ağustos 2021 tarihinden itibaren İnternet üzerinden http: //randevu.tmo.gov.tr veya TMO işyerlerine müracaat ederek alabilecektir.”

“Alımlar sırasında üretici memnuniyetini sağlamak ve aksaklıkları gidermek ön planda olup bu kapsamda üreticilerimiz Toprak Mahsulleri Genel Müdürlüğünce kurulan “Alo Ürün Hattı’ndan 0 312 416 34 10 (8 Hat)]’’ fındık alımları konusunda bilgi alabileceklerdir.”

“2021/2022 dönemi kabuklu fındık alımlarının ülkemize ve üreticilerimize hayırlı olmasını ve bereketli kazançlar getirmesini dileriz.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız