Tek gündem fındık fiyatı

Fındık toplama hasadının sonuna gelindiği bu dönemde en çok merak edilen şey hiç şüphesiz ki fındık fiyatı. Batıdan doğuya , tüm Karadeniz bölgesinde merak edilen fındık fiyatlarında son günlerde az da olsa yukarı doğru bir hareketliliğin olup olmadığı…

Tek gündem fındık fiyatı
22.09.2022 - 09:11
Özel Haber
2716

Toprak Mahsulleri Ofisi, 50 randıman kabuklu fındık fiyatını 52 liradan almaya devam ediyor. Bunun yanında uzun süre TMO’yla arasında neredeyse 10 liraya yakın fark olan tüccarda da yoğun bir şekilde fındık alımı devam ediyor.

Batı Karadeniz bölgesinde serbest piyasada uzun süre 42 ile 44 lira arasında sıkışan fındık fiyatlarında son günlerde azda olsa yukarı doğru hareket var. Bugünlerde 50 randıman kabuklu fındık fiyatı 44 ile 45 lira arasında değişiyor.

Akçakoca ve Düzce ile birlikte fındık ticaretinin yoğun olarak yapıldığı Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun, Zonguldak ve Sakarya’da 50 randımanlı kabuklu fındık serbest piyasada 43,5 ile 45.5 TL arasında değişiyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız