ÇKS kayıtları e-Devlet üzerinden yapılacak

Çiftçiler ÇKS kayıtlarını 1 Ekim'den itibaren e-Devlet üzerinden yapabilecek

ÇKS kayıtları e-Devlet üzerinden yapılacak
21.09.2022 - 16:53
Haber Merkezi
1005

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, Tarım Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada çiftçilerin ÇKS kayıtlarını 1 Ekim’den itibaren e-devlet üzerinden yapabileceklerini ve bunun çiftçiler için büyük kolaylık sağlayacağını ayrıca bu konuda destek isteyen çiftçilere Düzce Ziraat Odası olarak yardımcı olacaklarını söyledi.

Uzun yıllardır evrak getir, götür işleri ile zaman harcayan çiftçiler artık e-devlet üzerinden ÇKS’ye kayıt olabilecekler. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin açıklamalarının çiftçiler adına sevindirici olduğuna dikkat çekerek “1 Ekim itibarıyla bütün çiftçilerimiz ÇKS işlemlerini, kayıtlarını e-Devlet uygulaması üzerinden yapabilecekler. Bu sayede çiftçilerimiz evraklarla zaman kaybı derdine son vermiş olacaklar. Genç çiftçilerimizin yanında bizlere kayıtlı belli yaşın üzerinde çiftçilerimiz var. Biz e-devlet üzerinden kayıt olacaklara Düzce Ziraat Odası olarak yardımcı olacağız. Üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız