TMO’nun fındık alacağı tarih belli oldu

Karadenizli fındık üreticisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumartesi günü Ordu'da açıklanacak olan fındık fiyatını beklerken, bir yandan da TMO'nun ne zaman fındık alımına başlayacağı sorusunun cevabını bekliyor.

TMO’nun fındık alacağı tarih belli oldu
29.07.2022 - 09:28
Haber Merkezi
1075

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Temmuz Cumartesi günü Ordu’da saat 16.00’da düzenlenecek mitingde TMO’nun 2022 yılı için fındık alım fiyatını açıklayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ordu’ya gelerek üreticiler bahçeye girmeden güzel de bir fiyat açıklayacağını söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, “Sayın Cumhurbaşkanımız bize ne zaman açıklayalım diye sorduğunda, 25 Temmuz ile 5 Ağustos arası açıklanmasını talep ettik. Cumhurbaşkanımızda bize olabileceğini söyledi. O toplantıdan sonra her yerde tüm vatandaşlarımıza 25 Temmuz ile 5 Ağustos arası fındık fiyatının açıklanacağını deklare ettim. Sayın Cumhurbaşkanımız da fındık fiyatını açıklamak üzere Ordu’ya geleceğini söyledi. Büyük bir heyecanla bizlerde bekliyoruz” diye konuştu. 

15 AĞUSTOS'TA ALIMA BAŞLAYACAK

Gündoğdu, üreticiler tarafından merak edilen bir başka soru olan TMO’nun alım tarihiyle ilgili soruya da yanıt verdi. Altınordu ilçesinde yaptığı ziyaretlerde TMO'nun fındık alımı ile ilgili konuşan Gündoğdu ofisin 15-20 Ağustos tarihleri arasında fındık alımına başlaması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız