Fındık üreticisine o paralar ne zaman ödenecek

Alan Bazlı destek alan fındık üreticilerinden kesilen paralar geri iade edilecek. Ancak paraların nasıl, ne zaman ve hangi şartlarda ödeneceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Fındık üreticisine o paralar ne zaman ödenecek
30.11.2021 - 10:43
Haber Merkezi
3472

Akçakoca  Ziraat Odası  başkanı Levent Başaran,  bu konuda fındık üreticilerine şu açıklamayı yaptı;

ÇİFTÇİLERİMİZİN DİKKATİNE

“ 1.1.2016 tarih itibari ile tarımsal destek ödemelerinden kesilen gelir vergilerinin iadeleri yapılacaktır. Üreticilerimiz vergi iadesi müracaatı  için odamızdan temin edebileceği matbu dilekçe ile ilgili vergi dairelerine başvuru yapabileceklerdir” denildi.

Kesintilerin geri iadesi ile ilgili yetkili kurumlar çalışma yapmaktadır diyen yetkililer,  gerekli yönetmelik, tebliğ ve uygulama esasları yayınlanıp, konu netleştiğinde ziraat odaları tarafından üreticiye bilgi verilecektir.

 Tarımsal destekleme ödemesi yapılırken, ÖRNEĞİN 100,00 TL alması gereken çiftçi 96,00 TL almıştır. Bu nedenle desteklemeden kesilen 4,00 TL'nin 01 / 01 / 2016 yılından itibaren faizi ile birlikte geri ödemesi yapılacaktır “ değerlendirmesinde bulundular.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız