Levent Başaran: TMO üreticiye sahip çıkmıyor...

Levent Başaran: TMO üreticiye sahip çıkmıyor...
6.10.2021 - 16:14
Güncelleme 7.10.2021 - 06:27
Haber Merkezi
955

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin uyguladığı katı kurallar piyasadaki fındık fiyatlarının düşmesine sebep olmaktadır.

TMO uyguladığı katı kriterler neticesinde, çiftçilerimize ve çiftçilerimizin ürününe hakkettiği saygıyı göstermekten ve çiftçinin kara gün dostu olmaktan uzaklaşmıştır.

TMO’nun asıl görevi piyasada çiftçinin ürünün gerçek değerinin oluşmasını sağlamak olmalıdır. Maalesef TMO malum firmanın ekmeğine yağ sürer hale gelmiştir.

 Uyguladığı bu katı kurallar ve çiftçinin alın terini hiçe sayan yaklaşımıyla tüccarın ve ihracatçıların değirmenine su taşımaktadır.

TMO bir an önce alım noktalarındaki personelini fındığı bilen, tanıyan, liyakatli ve inisiyatif alma kabiliyeti olanlardan seçmeli ve görevlendirmelidir.

Mevcut personelin alımlarda yaptığı uygulama, adeta üreticinin ürününü geri gönderme çabası olarak görülmektedir.

TMO Fındık üreticisine sahip çıkmalıdır.

Üreticilerimizin mağduriyetini gidermek ve piyasada fındık fiyatının değerine ulaşması için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Bizlerin bu çabası yanında öncelikle yetkili kurumlar başta olmak üzere tüm siyasilerin desteklerini bekliyoruz.

Levent Başaran / Akçakoca Ziraat Odası Başkanı


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız