• 15.01.2022 05:55

Facebook’da önüme bu paylaşım düşüverdi.

"Valimiz Sayın Cevdet ATAY başkanlığında, Kaymakamımız Sayın Mustafa CAN, Karayolları 4.Bölge Müdürü Sayın İlhan AYTEKİN, Belediye Başkanı Sayın Okan YANMAZ, Özel İdare Genel Sekreteri Sayın Hayri ŞEN, AK Parti ilçe Başkanı Esvet SARIOĞLU, İl Genel Meclis Üyeleri ve Kurum Amirlerinin katılımlarıyla İlçemizin karayolu ile ilgili sorun ve taleplerinin görüşüldüğü toplantı gerçekleştirildi."

Bu paylaşımdan ne gibi bir netice çıkarmak gerekiyor?

Benim çıkardığım neticeler şunlar:

-Düzce şehir içinde olan trafik meselelerinin çözümü Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün kararları ile belirlenmektedir, Düzce Valiliğinin bu kararlarda bir dahli yoktur.

-Akçakoca Minibüslerinin saat 10.00’dan sonra Düzce şehir içine girmemesi kararına karşı Düzce İl Trafik Komisyonun Başkanlığını yapmakta olan Düzce Valiliğin bu kararın değişmesi yönünde herhangi bir müdahalesi söz konusu değildir ve olmayacaktır.

- Düzce şehir içine Akçakoca Minibüslerinin saat 10.00’dan sonra girmemesi kararına Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın ve AKP İlçe Başkanı Esved Sarıoğlu’nun herhangi bir farklı çözüm teklifleri olmamıştır, olduysa bile dikkate alınmamıştır.

-Kısacası Faruk Özlü’nün İl Trafik Komisyonuna verdiği talimatla hayata geçen çözüm(!) geçerli ve kalıcıdır. Saat 10.00’dan sonra Düzce şehir içine Akçakoca Minibüsleri giremeyecektir.

**

İsmet İnönü’nün damadı Metin Toker’in sık sık tekrarladığım bir sözü geldi aklıma; bu seferde tekrarlamaktan kendimi alamadığım.

Burası Türkiye burada Türkler yaşarlar böyle yaşarlar!"