• 12.01.2022 06:14

-Toplantıya ilgi yüksek sayılırdı, Öğretmenevi Toplantı salonunun 4/3’ü doluydu. Toplantı yapılacağı mahalli basın tarafından duyurulmuş olsaydı muhakkak ki salonda boş yer kalmazdı.

-Mahalle ve köy muhtarlarının katılımı yüksekti. Muhtarlar değişim kokusunu erken alırlar, katılımlarının yüksek olması değişimin eli kulağında olduğu şeklinde de yorumlanabilir.

-Bazı katılımcıların AKP İlçe Başkanlığı ile ya da Belediye Başkanı ile çözmesi gereken meselelerden, çözemediklerinden olsa gerek CHP Milletvekillerinden medet umması da enteresandı.

-Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz toplantı da yoktu, başkan yardımcılarından biri de bir iyi niyet gösterisi olarak toplantıya katılabilir, en azından hoş geldiniz dedikten sonra ayrılabilirken böyle bir jeste de gerek görülmemişti. Belli ki katılmamaları yönünde bir baraj konmuştu.

-Belediye yönetiminden bir katılım olmamasını Okan Yanmaz’ın olası bir Millet İttifakı iktidarı olması halinde kendisinin de belediye başkanı seçilemeyeceğini düşünmesinden olabilir.

-AKP ve MHP İlçe Başkanları da toplantıda yoktu. Yukarılarında esen sert rüzgârlar belli ki katılmama yönünde bir baraj oluşturmuştu. Kötü bir şey yerel siyasetle ilgili her kararın yukarılardan alınması.

-ATSO Başkanı Mehmet Pazvant sürpriz bir şekilde söz aldı ve Karaburun’da ki sahil yolu ile açıklamalarda bulundu ancak yolun yapılamaması ile alakalı açıklamalarından kimsenin bir şey anladığını sanmıyorum. Yolu yapılmamasının sorumlusunun iktidar olduğunu açıklamaktan çekinmesi ise anlaşılamamasının temel sebebiydi.

-Şahsi sübjektif ölçülerime göre CHP Milletvekillerinin Akçakoca derslerine çok iyi çalışabildikleri kanaatinde değilim. Ancak AKP Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Fahri Çakır’dan çok daha ilgili ve bilgili olduklarını söyleyebilirim. Elbette ki CHP Milletvekillerinin ilimizin milletvekilleri olmadıklarının hesaba katılması gerektiğinin farkındayım.

-Toplantıdan Fikret Albayrak için kötü bir haber çıktı. Fikret Albayrak’ın hep destek çıktığı, aleyhinde hiçbir açıklamada bulunmadığı/bulunamadığı Karma OSB’ye çevrilecek İhtisas OSB’miz hakkında İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir Karma OSB’lerin halkın yararına bir girişim olmadığını bu projelerin birer RANT projesi olduğunu ve TBMM’de ilgili komisyonda CHP adına bu yönde beyanda bulunduğunu açıkladı.

-CHP’nin bu toplantıda ki en büyük eksiği her zaman olduğu gibi genç katılımcıların az olmasıydı. Bu yönde bir değişim bir atılım yaşamadıkları sürece işleri kolay olmayacaktır.

Belli ki gençlere kendilerini anlatamıyorlar, ya da anlattıkları gençlerin ilgisini yeteri kadar çekmiyor.