İhanetin limanı projesi can buluyor

  • 5.01.2022 12:41
  • (1)

Akçakoca’ya ihanetin ana projelerinden biri daha can buldu.

Önümüzdeki günlerde alay-ı vala ile bu ihanetin projesini Akçakoca’yı kurtaracak büyük bir proje gibi anlatılması da muhakkaktır.

Proje Akçakoca’ya liman yapılmasıdır, Ümran Boru’nun hemen önüne.

Gözünüzün içine baka baka bu proje Balıkçı Barınağı projesidir yalanını söylemekten geri kalmayacaklardır çünkü yalan söylemek vaz geçilmez bir alışkanlık haline geldi boru fabrikaları lobicileri için.

Mevcut Akçakoca Balıkçı Barınağının alanı dıştan dışa 40-42 dönüm civarı. Yeni balıkçı barınağının alanı ise 276 dönüm.

Yani altı misli büyük bir alan.

Akçakoca’da balıkçılığın kapasitesi belli, dolayısı ile 6 misli büyük bir balıkçı barınağı balıkçılık için yapılıyor olamaz.

Açık ve seçik olarak belli ki burası bir liman. Boru fabrikaları, tehlikeli ve tehlikesiz atık işleyen tesisler ve de dolayısıyla yakında Karma OSB’ye çevrilecek ihtisas OSB’miz için bir liman.

Önümüzdeki senelerde bu projenin tadilata uğrayarak daha büyük(muhtemelen 1000 dönümün üzerinde) bir liman projesine çevrileceği de muhakkaktır.

Mevcut balıkçı barınağının kıyılarımızı tahrip ettiği iddiasının 10 misli 20 misli belki de çok daha büyük bir kıyı tahribatı ile karşılaşacağımızı şimdiden bellidir.

Bu proje kamuoyundan saklanarak, gerçekler söylenmeden, yalan söylenerek adım adım gerçekleşti ve gerçekleşmeye devam ediyor.

Saman altından su yürütülüyor.

Düzce Çevre Şehircilik Müdürlüğüne taş ocağı işletme ruhsatı almak onlarca müracaat var. Bu taş ocağı ruhsatı müracaatlarının liman projesinde kullanılmak için istendiği anlamak için de müneccim olmaya gerek yok.

Önümüzdeki günlerde Düzce Çevre ve Şehircilik Müdiremiz Nurhan Kartal’ın önderliğinde bu taş ocakları için ÇED gerekli değildir kararlarının arka arkaya verilmesi de sanırım artık kimseyi şaşırtmaz.

AKP’nin 2023 planlarında Akçakoca için öngörülenlerin niçin değiştirildiğini anlatabilecek bir baba yiğit önde gele AKP’li ortaya çıkar mı?

Bugüne kadar ortaya çıkmadı.

AKP’li olması da şart değil. Mesela bu ihanet limanı projesinin en büyük gizli inşacılarından olan Fikret Albayrak’da çıkıp bu değişikliklerin sebebini anlatabilir.

Çünkü Akçakoca’nın geleceğine halka hiç danışılmadan el koyacak olan bu projenin inşasında Fikret Albayrak’da çok büyük katkıları olduğunu hiçbir boru fabrikaları lobicisi yadsıyamaz.

Fikret Albayrak’ın Akçakoca’nın geleceğine el koyma projesindeki en büyük ortakları da Cüneyt Yemenici ve Mehmet Nazım Pazvant.

Küçük ortaklardan AKP İlçe Başkanı Esved Sarıoğlu’nda halktan gizlenerek inşa edilen bu projenin büyük ortaklarından biri olarak önümüzdeki günlerde arzı endam edecektir.

Önümüzdeki yılları Akçakoca denizinin/kıyılarının keyfini çıkarmak için iyi kullanın!

Çocuklarınızın ve torunlarınızın, belki de bizlerin bu keyiften mahrum kalmalarının tarihi çok uzak değil.

Üzerimize kâbus gibi çökecek olan ihanetin limanı projesi sadece aysbergin görünen ucu.

Kapalı kapılar arkasında daha neler tezgâhlandığını kimler bilebilir ki?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • stranger than paradise
    stranger than paradise
    7.01.2022 14:48

    Köylüleri niçin öldürmeliyiz? bkz. bir Şükrü Erbaş şiiri

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız