• 24.06.2021 11:00
  • (121)

Siyasi parti teşkilatlanmalarında ilçe başkanı hiyerarşik olarak aynı partiden seçilmiş bir belediye başkanı varsa o belediye başkanından yukarıdadır.

MHP de bu vaziyetten müstesna değildir, dolayısı ile Mustafa Özensel Okan Yanmaz’ın hiyerarşik olarak üzerindedir/üzerindeydi.

Düzce MHP İl Başkanı İlmami Caboğlu’nun açıklamasına bakılacak olursa Okan Yanmaz bu hiyerarşiden müstesna.

İlhami Caboğlu bugün Akçakocatv’de yer alan haberde bu vaziyeti şöyle açıklamış.

“Teşkilata taşınmış olan bilgiler konusunda biz hakeza ilçe başkanımızı çok sefer uyardık.”

Bu ifadenin önüne arkasına da istediğiniz kadar bakın Okan Yanmaz’ın uyarıldığına dikkat çeken hiçbir ibare bulamazsınız.

Hatta açıklamanın girizgâhında Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve Okan Yanmaz arasında yaşanan gerginlik mevzusunda da Okan Yanmaz’ın ikaz edilmesine gerek görülmediği üstü kapalı bir şekilde vurgulanmıştır.

“Ama tabii Akçakoca’da yaşanan bazı olaylar var. Eğer bir olay varsa kaynağına inmek lazım. Neyin ne olduğunu iyi bilerek belgeli bir şekilde yorumlamak lazım.”

Bu ifadeyle İlhami Caboğlu neyin yorumlanması neyin yorumlanmaması gerektiğine dair üstü kapalı bir talimat da vermiş sayılabilir. Ümit Yılmaz- Okan Yanmaz gerginliği yorumlanamaz. Okan Yanmaz’ın ikaz edilmesine gerek yoktur. İkaz edilmiş olsa bile kamuoyu ile paylaşmaya gerek yoktur ama Mustafa Özensel’in ikaz edilmiş olması paylaşılabilir.

Velhasıl kelam İlhami Caboğlu’nun açıklamalarına bakılacak olursa:

"Okan Yanmaz sütten çıkmış ak kaşıktır, hiç bir kusuru yoktur."

İlhami Caboğlu açıklamasında aşağıdaki benzeri sözlere yer vermeyerek ancak satır araları okunarak tespit edilebilecek şu mesajı da verdiğini var saymak gerekir:

“İstifa eden Mustafa Özensel’in istifasında gönderme yaptığı Ülkücü kökten gelen MHP’li, Ülkücü kökten gelmeyen MHP’li ayrımını yapmak ise suçtur, bu suçu işleyenler/işleyecek olanlar ise hak ettiklerini bulurlar.”

Bununla birlikte Okan Yanmaz İlhami Caboğlu aksini iddia ediyor olmasına rağmen kaynayan kazanın ateşine odun atmaktan vaz geçmeyeceği için bu kazan soğumaz fokurdamaya devam eder.

Okan Yanmaz’ın beyanat vermiyor olması ateşe odun atmıyor manasına gelmediğini bırakın Ülkücüleri, MHP’lileri tüm Akçakoca biliyor.

Tabi bu bilme hali İlhami Caboğlu’nun altını çizdiği gibi belgeli olmadığı için İlhami Caboğlu tarafından göz önüne alınmıyor olmalıdır.