• 21.06.2021 09:26
  • (159)

Akçakoca Belediyesinde çalışanların maaşını almamasının haber değeri taşıması gerekir çünkü belediye çalışanlarının maaşlarını alması rutin bir olaydır.

Hatta belediyenin maaş ödemiyor olması bir suçtur.

Bi haller olan Akçakoca’mız da ise belediyenin maaşları ödemesi haber değeri taşımaya başladı, ödememesi artık haber değeri taşımayan rutin bir hadise olmaya başladı.

Kanıksandı.

Hatta ve hatta İller Bankasından borç alınabilecek olması ihtimali defalarca manşete çekilen haber oldu.

Haberlerin yapılış/yaptırılış biçimlerine bakılırsa kredi hemen çekilecekti.

An itibarı ile kredi almak yerine avuç yalamakla meşgul Akçakoca Belediyesi yöneticileri.

Akçakoca Belediyesinin Haziran ayı maaşlarını yatırıp yatırmadığı ile alakalı hiçbir bilgim yok ancak yatırılmadığı kanaatindeyim çünkü yatırılmış olsa manşet haber haline gelirdi.

Belki yarım maaş filan yatırılmış olabilir ancak içerde çalışanların bu kadar alacağı varken yatırılan yarım maaşların manşetlik haber olarak öne çıkarılmasının zorluğu da ortada.

Önümüzde Kurban Bayramı var, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın ne yapıp edip Temmuz ayında Temmuz maaşlarını yatıracağını tahmin ediyorum.

O zaman görün siz manşetleri:

“Okan Yanmaz çalışanları bayram öncesi mağdur etmedi.” gibisinden Okan Yanmaz’a tam destek manşetleri atılacaktır.

Takviye olarak da Umut Işığı Vakfının yaptığı sosyal yardım haberleri yer alacaktır, kaçınılmaz olarak.

Bunula birlikte İller Bankasından çekilmesi planlanan kredinin Temmuz ayında yani Kurban Bayramı öncesi çekilip çalışanların alacaklarının yatırılması ayarlaması yapılıyor olabilir.

Eğer bu ayarlama yapılırsa, atılan manşetler sayesinde belediye çalışanlarının tekrar oluşması kaçınılmaz olan maaş alacaklarını istemeye dirençleri bile kalmaz.

Maaş alacaklarını tekrar isteyecekleri için suçlu bile ilan edilebilirler.

Bi haller oluyor Akçakoca’ya.

Başta mahalli muhalefetimiz olmak üzere herkes bunun farkında ama Ahmet Hamdi Tanpınar’ın tabiriyle söylersek herkes “sükût suikastı” içerisinde olmayı tercih ediyor.