• 21.04.2021 00:00
  • (199)

Akçakoca’yı yakından tanıyan, Akçakoca’da arkadaşları/tanışları olan kişilerin bir bakanlığa atanmasının Akçakoca’ya faydalı olduğu var sayılır.

Faruk Özlü’nün Teknoloji ve Sanayi Bakanlığına atanması bu sebeple büyük sevinç yaratmıştı.

Ancak bu sevincin karşılığı alındığı pey söylenmez.

En büyük hayal kırıklığı bakanlığının son günlerinde Akçakoca OSB’si için tahsis edilen 4-5 milyon liralık para ile ilgili evrakı imzalamaması ile yaşamıştı Akçakoca.

Gümüşova OSB’sine kaynak aktarılmış Akçakoca OSB’sine kaynak aktarılmamıştı.

Akçakoca OSB için aktarılmayan net kaynak miktarı ATSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant’a sorularak öğrenilebilir çünkü bu bilgiyi onun üçüncü kişilere yaptığı açıklamalardan öğrenmiştim.

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in de Aile/Kadın bakanlığı beklentisi içerisinde olduğu kulislerde çok konuşulan bir şeydi.

Bakan olması halinde Akçakoca’ya faydası olacağı düşünülüyordu.

Ancak AKP Kadın kolları başkanı olunca bu ihtimal suya düşmüştü. Bir daha ki kabine değişikliğinde aynı bakanlıkta tekrar bir değişiklik olma ihtimali düşük olduğuna göre Akçakoca AKP çevrelerinin bu yöndeki ileriye yönelik umutların da sönmüş olduğu söylenebilir.

Akçakoca için umutla beklenen diğer bakanlık ataması ise Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Ticaret Bakanlığına atanabilmesiydi.

Bu atamada gerçekleşmedi.

Umutlar başka bir bahara kaldı.

Şimdi elde kala kala Yeni Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un fındık fiyatlarının yükselmesi için bazı düzenlemeler yapabilecek olması umudu kaldı.

Kısa bir süre eder bu umut Akçakoca’yı.

Sonrası için yeni umutlar bulmak şart.

Yeni umutlar bulunabilir mi?